Anna Wyszkoni: wiek, wzrost, waga, życiorys

Anna Wyszkoni: wiek, wzrost, waga, życiorys

Anna Wyszkoni urodziła się 21 lipca 1980 roku w Tworkowie, to polska piosenkarka pop rockowa, kompozytorka i autorka tekstów, występująca również pod zdrobnieniem Ania Wyszkoni. W latach 1996-2010 była główną wokalistką popularnego polskiego zespołu pop-rockowego Łzy, z którym wydała sześć albumów, z których cztery uzyskały certyfikat złota lub platyny, miała wiele przebojów, takich jak „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz się nazywam”, „Jestem jaka jestem” i „Oczy szeroko zamknięte”. W 2008 roku Wyszkoni rozpoczęła karierę solową i wydała cztery albumy, dwa podwójnie platynowe i jeden złoty. Do jej największych solowych hitów należą „Czy ten pan i pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian”, „Lampa i sofa”, „Wiem, że jesteś tam”, „Zapytaj mnie o to, kochany”, „W całość ułożysz mnie”, „Biegnij przed siebie” i „Nie chcę cię obchodzić”. W 2010 roku polski magazyn muzyczny Machina umieścił ją na liście 50-tki najlepszych polskich wokalistek. Od 2014 roku sprzedała około 450 000 sztuk płyt, w tym albumy z Łzami.

Anna Wyszkoni: wiek

Ile lat ma Anna Wyszkoni? w 2022 roku skończyła 42 lata

Anna Wyszkoni: wzrost

Ile ma wzrostu Anna Wyszkoni? 162cm

Anna Wyszkoni: waga

Ile waży Anna Wyszkoni? brak informacji

Anna Wyszkoni: media społecznościowe

Anna Wyszkoni: instagram.com/annawyszkoni_official/

Anna Wyszkoni: facebook.com/AnnaWyszkoniOfficial/

Anna Wyszkoni: biografia, kariera

Anna Wyszkoni jest polską piosenkarką, która ukończyła naukę w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tworkowie oraz w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. W wieku siedmiu lat tańczyła w dziecięcym zespole „Uśmiech” z Tworkowa, a w wieku 14 lat wygrała wybory Miss Nastolatek Gminy Krzyżanowice.

W 1996 dołączyła do zespołu Łzy, z którym niedługo później wydała kasetę demo, a ich piosenki były emitowane na antenie kilku lokalnych rozgłośni radiowych. Pierwszym solowym sukcesem Anny Wyszkoni było zajęcie pierwszego miejsca, zdobycie dwóch wyróżnień sponsorów oraz nagrody publiczności na Festiwalu Wokalnym w Wyszkowie.

W 1998 premierę miał pierwszy album Łez pt. Słońce. W 1999 Anna Wyszkoni zdobyła Grand Prix na festiwalu Gama w Radomiu, a podczas wydarzenia została dostrzeżona przez Elżbietę Skrętkowską, która zaprosiła ją do udziału w programie Szansa na sukces. W marcu Anna zwyciężyła w odcinku z piosenkami grupy Myslovitz, wykonując utwór „Długość dźwięku samotności”. Ponadto zdobyła nagrodę dla najlepszej wokalistki na festiwalu Po-Graj w Opolu, na którym występowała ze Łzami.

W 2001 Łzy wydali album pt. W związku z samotnością, który dzięki przebojom „Agnieszka już dawno…” czy „Narcyz się nazywam” osiągnął duży sukces komercyjny, m.in. zdobył status platynowej płyty za sprzedaż w ponad 150 tys. nakładzie. W 2003 za piosenkę „Oczy szeroko zamknięte” otrzymali nagrodę publiczności w konkursie „Premier” na 40. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a następnie wydali kolejny album pt. Nie czekaj na jutro.

W czerwcu 2004 roku Anna wystąpiła z zespołem na 41. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyli nagrody Superjedynki dla zespołu roku oraz za przebój roku za utwór „Oczy szeroko zamknięte”.

Fot.: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Serecki

Dodaj komentarz