Inter Mediolan zdobywcą Superpucharu Włoch po zwycięstwie 3-0 nad arcyrywalem AC Milan

Inter Mediolan zdobywcą Superpucharu Włoch po zwycięstwie 3-0 nad arcyrywalem AC Milan

Kolejne międzynarodowe wydarzenie sportowe w Arabii Saudyjskiej.

RIJAD, Arabia Saudyjska–(BUSINESS WIRE)– Na oczach ponad 50 tys. kibiców zgromadzonych na międzynarodowym stadionie Króla Fahda obrońca pucharu Inter Mediolan pokonał AC Milan, aktualnego mistrza Serie A, uzyskując wynik 3-0 w ramach trzeciego pokazowego finału rozgrywanego w królestwie.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230119005378/pl/ 

Inter Milan crowned with Italian Super Cup after a 3-0 win over arch-rivals AC Milan (Photo: AETOSWire)

Jego ekscelencja Wiceminister Sportu Badr bin Abdulrahman Al-Qadi i prezes włoskiej ligi piłkarskiej Lorenzo Cassini przekazali wczoraj Interowi Mediolan Superpuchar Włoch. Wydarzenie to było organizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu w ramach serii wydarzeń sportowych podczas drugiej edycji Diriyah Season.

Przed ogromnym tłumem kibiców i w obecności mediów międzynarodowych i lokalnych Dimarco strzelił pierwszego gola na początku pierwszej połowy, a Džeko wzmocnił prowadzenie Interu drugą bramką. W drugiej połowie Martínez zdobył trzeci gol dla Interu, potwierdzając zwycięstwo drużyny oraz zdobycie Superpucharu Włoch drugi raz z rzędu i siódmy w historii Interu Mediolan.

Inter Mediolan jest trzecią drużyną, która zdobyła Superpuchar Włoch w Arabii Saudyjskiej, po Juventusie i Lazio, które to drużyny zdobyły puchar w ramach dwóch edycji organizowanych w Dżuddzie i Rijadzie.

Królestwo Arabii Saudyjskiej gościło to ważne wydarzenie w ramach serii międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych Diriyah Season 2022, organizowanych pod patronatem Ministerstwa Sportu. Służą one realizacji celów „Wizji 2030″ wyznaczonych przez królestwo i są jedną z inicjatyw w ramach programu „Jakość życia”. Dzięki najbardziej spektakularnym i największym wydarzeniom sportowym goście Diriyah Season mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń i wziąć udział w fantastycznych inicjatywach.

*Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230119005378/pl/ 

Źródło: Saudi Arabia Ministry of Sport

KONTAKT:
Dany Abadie
dyrektor zarządzający
e-mail: dany.abadie@squidnomad.com 

Inter Milan crowned with Italian Super Cup after a 3-0 win over arch-rivals AC Milan (Photo: AETOSWire)

Źródło informacji: Business Wire

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz