Inwestujesz w myjnie? Sprawdź dostępne warianty

Inwestujesz w myjnie? Sprawdź dostępne warianty

Myjnia może być intratnym pomysłem na biznes – od kilku lat obserwujemy wzrastający popyt na tego rodzaju usługi związany z coraz większą liczbą kierowców i pojazdów na polskich drogach. Rozpoczęcie takiej inwestycji wymaga jednak gruntownie przemyślanej strategii i znajomości dostępnych opcji rozwoju. Właśnie dlatego w niniejszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje myjni oferowane przez prawdziwych ekspertów w branży.

Zaufaj profesjonalistom — niezawodne myjnie samochodowe dla Twojego biznesu

Auto jest dziś często traktowane jako swoista wizytówka, nic więc dziwnego, że myjnie samochodowe różnego typu stały się przy polskich drogach widokiem dość powszechnym. Ponadto zapotrzebowanie na te usługi nieustannie rośnie, a do zagospodarowania pozostaje wiele obszarów. Inwestorzy, którzy zastanawiają się nad budową tego rodzaju obiektu, powinni skierować swoją uwagę na szeroki wachlarz rozwiązań, na przykład oferowanych przez Christ Wash Systems. Ta niemiecka firma od 60 lat opracowuje nowe rodzaje rozwiązań dla myjni samochodowych i specjalistycznych, a także zapewnia do nich odpowiednie środki czyszczące i wyposażenie. Jej jedynym przedstawicielem w Polsce jest firma Corrimex, która nie tylko dostarcza i pomaga w budowie najlepszych myjni tego producenta, ale też służy wsparciem merytorycznym i serwisowym. Przedstawiamy zatem, jakie ich warianty znaleźć można w ofercie Corrimex.

Myjnie portalowe – wydajność i oszczędność przestrzeni

Myjnia portalowa jest uniwersalnym, wydajnym i kompaktowym rozwiązaniem, które powinno zaspokoić potrzeby wielu przedsiębiorców. Składa się ona z portalu przesuwającego się ponad autem, który z pomocą szczotek, dysz wysokociśnieniowych i dozowników ze specjalistyczną chemią dokładnie czyści wszystkie elementy karoserii. Rozmiary tego typu myjni wraz ze świetną wydajnością sprawiają, że może być ona zarówno osobną inwestycją, jak i dodatkiem do już istniejącej stacji paliw, warsztatu lub innego miejsca często odwiedzanego przez kierowców.

Myjnie tunelowe – najwyższa prędkość pracy

Myjnia tunelowa jest idealnym wyborem w miejscach o dużym natężeniu ruchu samochodowego. Jej głównym atutem jest możliwość obsłużenia znacznej liczby klientów w krótkim czasie. Działanie tego typu myjni opiera się na przesuwaniu auta przez tunel składający się z kolejnych modułów czyszczących, nakładających wosk i suszących. Możliwości techniczne tej myjni powinny sprostać nawet najbardziej restrykcyjnym wymaganiom klientów.

Myjnie samoobsługowe – wygodne i łatwe w obsłudze

Myjnia bezdotykowa samoobsługowa to niezwykle popularny sposób na mycie auta. Jego największą zaletą w kontekście prowadzenia biznesu jest brak wymogu zatrudniania obsługi i niewielkie nakłady czasu i pracy potrzebne do jej prowadzenia. Dzięki temu można uznać taką myjnię za źródło dochodu pasywnego. Wyszczególniamy dwa rodzaje takich rozwiązań:

  •    Myjnie kontenerowe – wyróżniające się przede wszystkim obecnością kontenera służącego za pomieszczenie biurowe lub magazynowe, który wewnątrz zawiera również maszynownie myjni. Pojedynczy kontener oraz zawarty w nim osprzęt może zasilić do sześciu stanowisk mycia. 
  •    Myjnie modułowe – bardziej kompaktowe rozwiązanie, pozbawione dodatkowej przestrzeni w postaci kontenera. Pojedynczy moduł może obsłużyć do trzech stanowisk mycia,  w razie potrzeby nie ma zaś problemu z rozbudową o kolejne moduły.

Myjnie specjalistyczne – nietuzinkowe rozwiązania

Pojazdy ciężarowe i szynowe wymagają regularnego i kosztownego mycia. W przypadku posiadania floty takich pojazdów inwestycja w specjalistyczną myjnię oznacza spore oszczędności. Będzie ona znacznie większa od standardowej, a także wyposażona w szczotki do mycia dachu i boków pojazdu.

Specjalistyczne wsparcie dla Twojego biznesu

Decyzja o budowie myjni to dla przedsiębiorcy szereg trudnych dylematów, które mogą zaważyć na powodzeniu inwestycji. To nie tylko rodzaj myjni, ale i lokalizacja, obecność konkurencji, wybór wyposażenia i strategii marketingowej. By start nowego biznesu przebiegł bez problemu, warto skontaktować się z przedstawicielem Corrimex, który chętnie przybliży dostępne opcje, bazując na wieloletnim doświadczeniu firmy.

Dodaj komentarz