Kolekcjonujesz przygody i szukasz prawdziwych podróżniczych perełek?

Kolekcjonujesz przygody i szukasz prawdziwych podróżniczych perełek?

Wielkanocny zajączek przynoszący prezenty, kolorowe pisanki, śmigus dyngus to znane polskie tradycje, kojarzone ze zbliżającymi się świętami. Od niedawna, do świeckiej popkultury, podobnie jak Halloween, dołączyła również jeszcze jedna, ciesząca się coraz większą popularnością – “Easter egg hunt” – czyli poszukiwanie ukrytych w domowym zaciszu jajek z czekolady. Zabawa i frajda dla dużych i małych. Kiwi.com, firma traveltech i wyszukiwarka tanich lotów,  z okazji zbliżających się świąt, przygotowała jej podróżniczą modyfikację. Zamiast wielkanocnych łakoci, ukryte są nieoczywiste miejsca, a także fakty i ciekawostki związane z krajami, w których wielu z nas już było i do których chętnie podróżuje. Czechy, Węgry, Rumunia, Hiszpania – zobacz, co możesz zobaczyć i odkryć na trasie popularnych wśród Polaków kierunków podróży. Tour po mieście z węgierskim Banksym, spacer po ogrodach Akademii Nevermore z serialu “Wednesday” w Rumunii, Kryształowa Dolina w Czechach i szkło, które zdobi Wersal czy biżuterię Swarovskiego to jedne z perełek do upolowania w ramach “Easter egg hunt”. 

1. Budapeszt – szlakiem street artu

Budapeszt to jedno z najczęściej wybieranych przez Polaków miast, doskonałych na city-break. Nie ma się czemu dziwić – kosmopolityczna atmosfera, łaźnie Gellerta, bogata oferta kulinarna i kulturalna, nietuzinkowe puby i restauracje są jak magnes dla zagranicznych turystów. Kiwi.com planującym odwiedzić Budapeszt poleca zwrócić uwagę na lokalny street art. Słyszeliście o “węgierskim Banksym”? Mihály Kolodko to “partyzancki” rzeźbiarz, który swoje prace lokuje w nieoczywistych miejscach na mapie miasta. Trzeba mieć oczy otwarte, żeby je dostrzec. Ich tematyka jest zarówno bardzo lekka i obyczajowa, jak i związana z historią kraju. Jednym z elementów twórczości Kolodko jest tożsamość, którą dla Węgrów jest np. Kostka Rubika na Placu Battyhány. Ale są też postacie historyczne i kulturowe, takie jak József Ferenc, który wypoczywa w hamaku na Moście Wolności, czy Ferenc Liszt, siedzący na walizce na lotnisku jego imienia. Budapeszt skrywa w sumie 28 takich rzeźb – a gdyby tak zwiedzić miasto ich szlakiem?

Najtańsze loty do Budapesztu w maju zaczynają się od 136 PLN!

2. Rumunia – to m.in.  tu kręcono serial “Wednesday”

Rumunia najczęściej kojarzona jest z filmem i zamkiem hrabiego Draculi. Jeśli przyjeżdżasz do Rumunii z myślą o filmach lub serialach telewizyjnych, oto kilka miejsc, które warto odwiedzić, aby zaspokoić zarówno potrzeby podróżnicze, jak i te związane z popkulturą.

Fani Wednesday, kultowego serialu Netflixa, mogą wybrać się na spacer po ogrodach Akademii Nevermore, a nawet zobaczyć zajęcia Akademii. Zamek Cantacuzino w Bușteni stał się główną scenerią serialu, a jego ogrody i wnętrza można zwiedzać codziennie w bardzo dogodnych cenach. Dodatkowo, będąc na miejscu, można zobaczyć malownicze łańcuchy górskie po drugiej stronie zamku, które nie były dostępne w serialu.

Ci, którzy wciąż czekają na premierę nowej serii Django, mogą wybrać się na przejażdżkę w rumuńskie góry i zobaczyć bajeczną scenerię wokół Szmaragdowego Jeziora w Racoș i wulkanu o tej samej nazwie. Geologiczna specyfika regionu sprawia, że jest on pełen bazaltowych klifów i nadaje jezioru zielony, krystalicznie czysty kolor.

3. Czeska porcelana i Kryształowa Dolina

Szkło idzie w parze z Czechami, zupełnie jak whisky ze Szkocją czy czekolada z Belgią. Kryształowe żyrandole we francuskim Wersalu, trofea zwycięzcy Tour de France, Daniela Swarovskiego (założyciela światowej sławy firmy), czy ozdobne szklane rzeźby, które zrobiły furorę w hicie Netfliksa Glass Onion. Wszystkie mają jedną wspólną cechę; pochodzą z Kryształowej Doliny w Kraju Libereckim – miejsca, gdzie od XVII wieku ręcznie wytwarzane jest krystalicznie czyste szkło. Nie można go znaleźć na mapie, ale znajduje się w północnej części Czech, gdzie w regionie libereckim rozsianych jest wiele warsztatów szklarskich.

Kiwi.com ciekawskim rekomenduje wizytę w Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nysą z największą kolekcją ozdób bożonarodzeniowych na świecie, unikatową kolekcją biżuterii i jedną z największych kolekcji szkła w Europie. Zastanawiasz się, jak powstają luksusowe kieliszki? Przyjrzyj się tradycyjnym metodom produkcji w stuletniej szlifierni, podziwiaj kolekcję historycznych i tymczasowych kieliszków produkowanych lokalnie, a na koniec wypij lokalne piwo w Hucie Szkła Novosad & Son w Harachovie.

Ponieważ Czechy to niewielki kraj,  będąc na miejscu warto zobaczyć jak najwięcej. Czeska Toskania, czyli malownicze Morawy z kultowymi winnicami i kompleksami zamkowymi czekają nie tylko na fanów winnego trunku.

W lutym Kiwi.com nawiązała współpracę z regionalnym portem lotniczym w Ostrawie, zapewniając pasażerom z regionu morawsko-śląskiego swobodne połączenia lotnicze z lotniskami na całym świecie. Od teraz pasażerowie podróżujący z Ostrawy mogą dotrzeć w dowolne miejsce krótkiego, średniego lub dalekiego zasięgu z jedną lub dwiema przesiadkami po drodze, czy to w Lizbonie, Toronto czy na Sri Lance.** To świetna wiadomość dla podróżujących z Polski do Czech i wice wersa. Dzięki bezpośredniemu połączeniu na trasie Warszawa-Ostrawa, odbywającemu się 5 razy w tygodniu,  mogą szybko i sprawnie dotrzeć na miejsce.

W maju do czeskiej Pragi bilety dostępne są od 136 PLN.

4. Jak Hiszpania to koniecznie Andaluzja i Walencja!

Hiszpania to od lat ulubiony kierunek wśród Polaków, na podium z Włochami. Hiszpania znana jest głównie ze swoich słonecznych plaż, narodowej potrawy, paelli, muzeów, tapas muzyki i tańca flamenco, a także długiego, wieczornego biesiadowania. Jest w niej jednak kilka ukrytych klejnotów i nieoczywistych miejsc, które Kiwi.com zachęca odkryć w ramach „polowania na jajka wielkanocne”.

El Caminito del Rey, w Maladze. To szlak pieszy w parku narodowym Desfiladero de los Gaitanes, w malowniczej Maladze, w Andaluzji. Trasa jest uznawana za najbardziej imponującą w całym kraju. Ma długość ponad trzech kilometrów, wiedzie przez strome ściany wąwozu wewnątrz kanionu, z odcinkami o szerokości zaledwie jednego metra, osiągającymi do 105 metrów nad rzeką. Absolutnie zapierająca dech w piersiach i satysfakcjonująca dla poszukiwaczy przygód i adrenaliny!

Słyszeliście o La Albufera z Walencji? Walencja to region zlokalizowany nieopodal Andaluzji – to właśnie tam uprawia się ryż do paelli i to tam narodziło się to danie! Spektakularne i ogromne pola ryżowe w pobliżu miasta Walencja i wybrzeża, gdzie można pożeglować i skosztować najlepszej paelli w tradycyjnych „Barracas”.

Najtańsze loty do Walencji znajdziesz na stronie Kiwi.com. Ceny zaczynają się od 350 PLN.

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach, zatrudniająca ponad 1500 osób na całym świecie. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując 2 miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 60 000 miejsc.

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz