Beata Kozidrak: wiek, wzrost, waga, życiorys

Beata Kozidrak: wiek, wzrost, waga, życiorys

Beata Elżbieta Kozidrak urodziła się 4 maja 1960 roku, to polska piosenkarka i autorka tekstów. Jest wokalistką i autorką tekstów kultowego polskiego zespołu pop-rockowego „BAJM”. Jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Ma czterooktawową skalę głosu.
Jej kariera rozpoczęła się w 1978 roku, jako członkini zespołu Bajm zajęła drugie miejsce na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując piosenkę Piechotą do lata.

Beata Kozidrak: wiek

Ile lat ma Beata Kozidrak? W 2022 roku skończyła 62 lata

Beata Kozidrak: wzrost

Ile ma wzrostu Beata Kozidrak? 159cm

Beata Kozidrak: waga

Ile waży Beata Kozidrak? brak informacji

Beata Kozidrak: media społecznościowe

Beata Kozidrak: instagram.com/beatakozidrak/

Beata Kozidrak: facebook.com/beatakozidrakofficial/

Beata Kozidrak: youtube.com/@beatakozidrakofficial/

Beata Kozidrak: biografia, kariera

Beata Kozidrak to polska artystka muzyczna, która rozpoczęła swoją karierę w latach 70. wraz z bratem Jarosławem, występując na amatorskich koncertach. W 1978 roku założyli zespół Bajm, gdzie Beata pełniła rolę wokalistki. Z zespołem wydała 10 albumów studyjnych i wypromowała wiele przebojów, takich jak „Piechotą do lata” czy „Myśli i słowa”. Od 1998 roku rozpoczęła także karierę solową, wydając cztery albumy, w tym najnowszy, który ukaże się w 2023 roku.

Beata Kozidrak jest także zdobywczynią wielu nagród muzycznych, w tym trzech Fryderyków, Grand Prix Midnight Sun Song Festival czy Złotej Karolinki Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Oprócz działalności artystycznej, zagrała także w filmie „Pan Kleks w kosmosie” oraz w epizodycznej roli w serialu „Niania”. Brała udział w wielu programach rozrywkowych jako jurorka, uczestniczka lub bohaterka, a także w kampaniach reklamowych dla dużych firm.

Beata Kozidrak urodziła się w Lublinie jako najmłodsze z trojga dzieci Alicji i Mariana Kozidraków. Rodzice prowadzili dom i mieli przedsiębiorstwo budowlane. Wychowywała się w rodzinie o muzycznych tradycjach i już jako dziecko interesowała się śpiewaniem. Zaczęła naukę gry na skrzypcach i trenowała szermierkę oraz gimnastykę artystyczną. Obecnie Beata Kozidrak prowadzi także działalność charytatywną.

W czasie nauki w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie, artystka śpiewała w chórze szkolnym oraz zespołach Meloman i Fobos. Razem z bratem, Jarosławem, występowała na lokalnych imprezach kulturalnych i klubach studenckich, a także na szkolnych juwenaliach. W 1978 roku, po dołączeniu wokalisty Andrzeja Pietrasa oraz gitarzysty Marka Winiarskiego, stworzyli zespół Bajm, grający akustyczną muzykę, w nurcie piosenki turystyczno-harcerskiej. Z utworem „Piechotą do lata” brali udział w kilku lokalnych przeglądach muzycznych, m.in. zajęli trzecie miejsce na Konkursie Młodych Talentów w Świdniku oraz drugie miejsce w konkursie „Debiutów” podczas 16. Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu. Wówczas odrzuciła propozycję zostania chórzystką Maryli Rodowicz. Po ukończeniu liceum, artystka zdecydowała się nie kontynuować nauki, aby skupić się na działalności scenicznej. W 1980 roku, artystka zaśpiewała gościnnie na płycie Budki Suflera pt. „Ona przyszła prosto z chmur”. W 1982 roku zespół Bajm wystąpił na festiwalu piosenki Schlagerfestival w Dreźnie, gdzie otrzymali nagrodę dziennikarzy po wykonaniu niemieckojęzycznych wersji piosenek „Piechotą do lata” i „Żal prostych słów”. W 1983 roku artystka wyruszyła z zespołem w ogólnopolską trasę koncertową i zagrała recital w ramach programu Bajm na dachu dla Telewizji Polskiej. Wydali również swój debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu „Bajm”, który osiągnął ponad półmilionowy nakład, co w tamtych czasach było rekordem. Płytę promowali m.in. singlami: „Co mi Panie dasz”, „Józek, nie daruję ci tej nocy” i „Nie ma wody na pustyni”, które stały się przebojami. Rok później artystka wydała z Bajmem album pt. „Martwa woda” oraz odbyła trasę koncertową po Wietnamie. W 1986 roku, reprezentując Polskę, zwyciężyła na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn za wykonanie utworu „Diament i sól”.

Beata Kozidrak jest znaną polską piosenkarką. W roku 2000 wydała album z zespołem Bajm pt. „Szklanka wody” oraz solowy utwór „Rzeka marzeń” na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu „W pustyni i w puszczy”. W roku 2001 otrzymała Fryderyka dla najlepszej wokalistki. W latach 2002 i 2003 zdobyła Superjedynki dla najlepszej wokalistki, a w roku 2003 była nominowana do Fryderyka dla najlepszej wokalistki. W sierpniu 2003 nagrała utwór „Stara baśń” z córką Katarzyną Pietras na potrzeby filmu „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”. Również w 2003 wywiad przeprowadzony z nią przez Tomasza Raczka został opublikowany w jego książce „Karuzela z Madonnami”, a premierę miał kolejny album Bajmu pt. „Myśli i słowa”, za który otrzymali Superjedynkę – najlepszy album pop. W roku 2004 była nominowana do nagrody Eska Music Award w kategorii „artystka roku – Polska” oraz została ambasadorką nowo powstałego Radia Wawa. W lutym 2005 włączyła się w imprezę charytatywną TVP1, podczas której zbierano pieniądze na rzecz Fundacji Polskiego Sztucznego Serca. We wrześniu 2005 na 42. festiwalu sopockim została uhonorowana statuetką Złotego Słowika za całokształt twórczości, a w listopadzie zaangażowała się w akcję charytatywną „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” organizowaną na Rynku Głównym w Krakowie przez TVP1 na rzecz domów dziecka w regionie małopolskim. 18 listopada wydała drugi solowy album pt. „Teraz płynę”, który osiągnął status podwójnie platynowej płyty. W styczniu 2006 zagrała z Bajmem minirecital podczas finału programu „Piosenka dla Europy 2006” oraz zaśpiewała na sylwestrowym koncercie „Sylwester pod dobrą gwiazdą” na Rynku we Wrocławiu. W kwietniu była nominowana do Wiktora w kategorii „piosenkarz lub artysta estradowy”. W maju wydała solowy, podwójny album kompilacyjny pt. „Platynowa”, składający się z jej obu solowych płyt oraz krążka DVD z zapisem wywiadu z artystką przeprowadzonym podczas prac nad albumem „Beata” oraz teledyskami do piosenek.

W lutym 2021 Beata Kozidrak wykonała utwór „Ta sama chwila” podczas koncertu Walentynki z Polsatem. Miesiąc później zadebiutował singel Deemza „Kruki”, który zawierał gościnny udział Kozidrak oraz Sariusa. W maju artystka wydała swoją autobiografię zatytułowaną „Beata. Gorąca krew” oraz zapowiedziała singel „Gambit” jako przedsmak czwartego solowego albumu. Dodatkowo pojawiła się w reklamach producenta napojów Coca-Cola. W czerwcu Beata Kozidrak wystąpiła w recitalu „Płynie w nas gorąca krew” z Bajmem na Polsat SuperHit Festiwal 2021 w Sopocie. Podczas festiwalu otrzymała pamiątkowy diament od widzów Polsatu, nagrodę prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz nagrodę z okazji 30-lecia Radia Zet. W sierpniu artystka wydała singel „Biegiem”, który nagrała w duecie z Kamilem Bednarkiem. Beata Kozidrak wystąpiła również podczas Earth Festival w Uniejowie.

Na początku września została zatrzymana przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, co spowodowało tymczasowe zawieszenie kariery, w tym brak wcześniej zapowiedzianego występu na festiwalu Miasto Muzyki by Empik na terenie lotniska na warszawskim Bemowie. Jednakże w październiku powróciła na scenie, wykonując gościnnie utwór „Między nami” z Justyną Steczkowską. 31 grudnia Beata Kozidrak pojawiła się na polsatowskim koncercie Sylwestrze Szczęścia na Stadionie Śląskim, gdzie zaprezentowała utwory „Ta sama chwila” i „Co mi Panie dasz”.

W lutym 2022 zadebiutował teledysk do piosenki „Między nami”, którą Kozidrak nagrała w duecie z Justyną Steczkowską. W tym samym roku wzięła udział w programie Mask Singer na antenie TVN, ukrywając się pod postacią Słońca i dochodząc do 9. odcinka. 13 maja wydała nowy singel „Jak dla mnie”, który promował nadchodzący album, a 12 sierpnia ukazał się kolejny singel „Frajer”.

Beata Kozidrak zawarła związek małżeński z Andrzejem Pietrasem, który był współtwórcą i menedżerem zespołu Bajm, 9 czerwca 1979 roku. Jednak w 2016 roku doszło do rozwodu, po prawie dwóch latach separacji. Para ma dwie córki: Katarzynę, która urodziła się 7 grudnia 1981 roku, oraz Agatę, która przyszła na świat 22 września 1993 roku. Pierwszym wnukiem Beaty Kozidrak został syn Katarzyny, którego narodziny miały miejsce w kwietniu 2010 roku. W grudniu 2014 urodziła się wnuczka Zofia. W kwietniu 2022 roku druga córka Beaty, Agata, ogłosiła, że jest w ciąży i spodziewa się syna, któremu nada imię Aleksander. Maluch przyszedł na świat 30 maja 2022 roku.

Fot.: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Serecki

Dodaj komentarz