Mary Kay Inc. ogłasza wybór „Forest of Hope” do selekcji festiwali filmowych oraz przedstawia informacje na temat pozytywnego wpływu sadzenia drzew

Mary Kay Inc. ogłasza wybór „Forest of Hope” do selekcji festiwali filmowych oraz przedstawia informacje na temat pozytywnego wpływu sadzenia drzew

DALLAS–(BUSINESS WIRE)– Mary Kay Inc., spółka działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju na całym świecie, z dumą ogłasza, że „Forest of Hope” – sponsorowany przez nią film dokumentalny rzucający światło na walkę o ratowanie lasów i opowiadający historię o ich ochronie oraz wzmacnianiu pozycji kobiet – trafił do oficjalnej selekcji czterech festiwali filmowych.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20221115006131/pl/.

„Forest of Hope” został napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez zespół składający się wyłącznie z kobiet oraz został zaprezentowany podczas La Femme International Film Festival, renomowanego festiwalu filmowego, który celebruje, wspiera i promuje tworzenie treści przez producentki, scenarzystki i reżyserki z całego świata. Film zostanie również zaprezentowany podczas następujących festiwali: North Dakota Environmental Rights Film Festival, Hot Springs International Women’s Film Festival oraz Green Film Festival.

Firma Mary Kay była producentem wykonawczym tego filmu krótkometrażowego we współpracy z organizacją The Nature Conservancy, mając na celu przedstawienie historii Angeliki, liderki organizacji Mujeres Unidas Para La Conservacion de Laguna de Sanchez, oraz grupy kobiet-przedsiębiorców walczących z wyzwaniami środowiskowymi w okolicach miasta Monterrey.

„Forest of Hope” przenosi widzów do małego górskiego miasteczka w pobliżu Monterrey, wokół którego rozciąga się Park Narodowy Cumbres de Monterrey, będący rezerwatem przyrody zwanym „płucami regionu”. Jest to miejsce, w którym pożary i wycinka drzew doprowadziły do zniszczenia ponad 30% lasów i któremu zagrażają inne niebezpieczeństwa natury ekologicznej, takie jak huragany i powodzie oraz problemy z dostępnością wody.

Inne powszechnie występujące problemy, z którymi boryka się ten obszar, obejmują gwałtowne odpływy wód opadowych, mające negatywny wpływ na infrastrukturę miejską, dobrostan miejscowych zwierząt gospodarskich i mieszkańców należących do lokalnej społeczności. W świetle wszystkich tych naturalnych przeciwności losu zaprezentowana w filmie grupa kobiet zaangażowała się na rzecz odtworzenia pokrywy roślinnej oraz hodowli rodzimych gatunków drzew w szkółkach w celu zachowania odporności obszaru na presję wywoływaną przez środowisko.

Sadzenie drzew i ponowne zalesianie są sprawdzonymi sposobami na walkę ze zmianą klimatu oraz utrzymanie jakości i odpowiedniej ilości wody, zdrowej różnorodności biologicznej oraz ludzkiego zdrowia. Firma Mary Kay posadziła dotychczas ponad 1,2 mln drzew na całym świecie, a jej działania w zakresie ochrony drzew przynoszą wymierne i trwałe rezultaty.

Najnowsze sprawozdanie na temat drzew firmy Mary Kay prezentuje trzy łączne korzyści płynące z sadzenia drzew w ramach współpracy z Arbor Day Foundation:

  • Dwutlenek węgla: sadzenie i ochrona drzew oraz gospodarowanie nimi przyczyniają się do pochłaniania dwutlenku węgla. Wraz ze wzrostem drzew dwutlenek węgla jest usuwany z atmosfery i pochłaniany przez pnie, korzenie i gałęzie drzew.

Ilość pochłoniętego dotychczas CO2 w tonach metrycznych: 1115522.

  • Woda: drzewa i lasy odgrywają kluczową rolę dla jakości i ilości wody. Zdrowe drzewa i lasy ograniczają erozję gleby, filtrują wody opadowe i zapewniają nawadnianie upraw rolnych, poprawiają wnikanie wód opadowych w glebę oraz ograniczają spływ powierzchniowy.

Ilość wody, której spływu udało się uniknąć, w galonach: 138014028 (co odpowiada liczbie 1568341 osób mających dostęp do czystej wody).

  • Powietrze: drzewa produkują tlen potrzebny nam do oddychania. Ponadto ograniczają zanieczyszczenie powietrza, obniżając jego temperaturę, uwalniając wodę do atmosfery i filtrując cząstki stałe.

Ilość usuniętych zanieczyszczeń powietrza w tonach: 6123.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zobowiązania Mary Kay na rzecz zrównoważonego rozwoju, odwiedź stronę marykayglobal.com/sustainability i pobierz globalną strategię Mary Kay w zakresie zrównoważonego rozwoju: „Wzbogacanie życia dziś dla zrównoważonego rozwoju w przyszłości”.

Informacje o The Nature Conservancy

The Nature Conservancy jest międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody, której celem jest zachowanie terenów lądowych i wód, od których zależy całe życie. Opierając się na nauce, kreuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania dla najtrudniejszych wyzwań naszego świata, tak aby przyroda i ludzie mogli wspólnie prosperować. Przeciwdziała zmianom klimatu, zapewniając ochronę terenów lądowych, wód i oceanów na niespotykaną dotąd skalę, dostarczając żywność i wodę w sposób zrównoważony oraz pomagając w zrównoważonym rozwoju miast. Działając na terenie 79 krajów i terytoriów, organizacja stosuje podejście oparte na współpracy, angażując lokalne społeczności, rządy, sektor prywatny i innych partnerów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nature.org lub na profilu @nature_press na Twitterze.

Informacje o Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, w 1963 r. założyła firmę kosmetyczną, aby zrealizować jeden cel: wzbogacić życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma ukierunkowana na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay jest zaangażowana we wspieranie kobiet w ich drodze poprzez edukację, mentoring, rzecznictwo, tworzenie sieci i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na tworzenie nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, zapachów i suplementów diety. Firma wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji znajduje się na stronie marykayglobal.com oraz na profilach firmy w mediach społecznościowych Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221115006131/pl/.

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc.

Dział Komunikacji Korporacyjnej

marykay.com/newsroom

tel. 972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz