Michał Urbaniak: wiek, wzrost, waga, instagram

Michał Urbaniak urodził się 22 stycznia 1943 r w Warszawie jest polskim muzykiem jazzowym, gra na skrzypcach i saksofonie. Jego muzyka zawiera elementy folku, bluesa, hip-hopu i muzyki symfonicznej.

Michał Urbaniak: wiek

Ile lat ma Michał Urbaniak? W 2022 roku skończył 80 lat

Michał Urbaniak: wzrost

Ile wzrostu ma Michał Urbaniak? brak informacji

Michał Urbaniak: waga

Ile waży Michał Urbaniak? brak informacji

Michał Urbaniak: media społecznościowe

Michał Urbaniak : instagram.com/michalurbaniakofficial/

Michał Urbaniak : facebook.com/UrbaniakMichal/

Michał Urbaniak: biografia, kariera

Edukację muzyczną Michał Urbaniak rozpoczął w Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi, a od 1961 roku kontynuował w klasie skrzypiec w Warszawie u Tadeusza Wrońskiego. Ucząc się samodzielnie gry na saksofonie, grał najpierw w zespole dixielandowym, potem ze Zbigniewem Namysłowskim i Jazz Rockers, z którymi wystąpił na festiwalu Jazz Jamboree w 1961 roku. Następnie został zaproszony do gry z Andrzejem Trzaskowskim i koncertował w Stanach Zjednoczonych w 1962 roku z zespołem Andrzeja Trzaskowskiego The Wreckers grając na festiwalach i w klubach w Newport, San Francisco, Chicago, Waszyngtonie i Nowym Jorku.

Po powrocie do Polski współpracował z kwintetem Krzysztofa Komedy. Następnie razem wyjeżdżają do Skandynawii, gdzie po otrzymaniu kilku kontraktów, Urbaniak pozostaje tam do 1969 roku. Tam tworzy grupę z Urszulą Dudziak i Wojciechem Karolakiem, która odnosi niemałe sukcesy i będzie później punktem wyjścia dla Michała Urbaniaka Fusion.

Urbaniak występował z Billym Cobhamem, Busterem Williamsem,  Chickem Coreą,  Elvinem Jonesem,  Freddiem Hubbardem,  George’em Bensonem, Herbie Hancockiem, Joe Hendersonem, Joe Zawinulem, Kennym Barronem, Larrym Coryellem, Lennym White’em, Marcusem Millerem, Quincy Jonesem, Ronem Carterem, Royem Haynes, Vladyslav Sendecki, Wayne Shorter i Weather Report. W 1985 roku został zaproszony do gry podczas nagrywania Tutu z Milesem Davisem.

W 2012 roku wystąpił w polskim filmie  Mój wioślarz. Michał Urbaniak był czterokrotnie żonaty, w tym z wokalistką jazzową Urszulą Dudziak, z którą ma dwie córki, piosenkarkę muzyki pop Mika Urbaniak ( Michelle, ur. 1980) i rzeźbiarkę Kasię.

Dodaj komentarz