Natalia Szroeder: wiek, waga, wzrost, biografia

Natalia Weronika Szroeder urodziła się 20 kwietnia 1995 roku, to polska piosenkarka, autorka tekstów i prezenterka telewizyjna. Najbardziej znana jest ze współpracy z raperem Liberem, z którym w 2013 roku wystąpiła w jego utworach Wszystkiego na raz i Nie patrzę w dół. Piosenkarka ma też na swoim koncie karierę solową: w 2012 roku ukazał się debiutancki singliel „Jane”.

Natalia Szroeder: wiek

Ile lat ma Natalia Szroeder? W 2022 roku skończyła 27 lat.

Natalia Szroeder: wzrost

Ile ma wzrostu Natalia Szroeder? 165cm

Natalia Szroeder: waga

Ile waży Natalia Szroeder? 47kg

Natalia Szroeder: media społecznościowe

Natalia Szroeder: instagram.com/natalia_szroeder/

Natalia Szroeder: facebook.com/ofc.nataliaszroeder/

Natalia Szroeder: biografia, kariera

Natalia Szroeder urodził się w Bytowie, miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim. Wychowała się w pomorskiej wsi Parchowo w rodzinie o uzdolnieniach muzycznych. Jej matka, Joanna, jest wokalistką zespołu ludowego Modraki, który założył jej dziadek Waldemar Kapiszka. Trójka jej rodzeństwa należała do Rusland Trio. Jej ojciec Jaromir był założycielem teatru Dialogus w latach 2004/2005. W dzieciństwie Szroeder występował w programie TVP1 „Od przedszkola do Opola”.

W 2011 roku brała udział w jednym z odcinków Szansy na sukces. Zaśpiewała piosenkę „Cicha woda” Maryli Rodowicz. 24 marca 2012 r. opublikowała na YouTube teledysk do piosenki „Potrzebny je drech” (w języku kaszubskim ), do którego słowa napisała Weronika Korthals, za radą Tomasza Fopke. W lipcu tego roku wydała swój debiutancki singiel Jane. Muzykę i słowa napisał Marek Kościkiewicz, były członek zespołu De Mono. W tym samym roku nawiązała współpracę z raperem Liberem, z którym nagrała utwór Wszystkiego na raz. Kompozycja zajęła 5-te miejsce w AirPlay – Top, a także trafiła na listy przebojów stacji radiowych, takich jak RMF FM i Radio ZET. Utwór „Wszystkiego na raz” był drugim singlem wydanym w maju tego samego roku na płycie Libera Duety. Na albumie pojawił się również drugi utwór tej dwójki, Nie patrzę w dół, do którego teledysk wyprodukowało Cam-L Studio DL Promotion. 3 sierpnia tego roku Szroeder wystąpił w duecie z Liberem na gali Eska Music Awards 2013, podczas której zostali nominowani do nagrody za najlepszy debiut. W tym samym miesiącu Szroeder wystąpiła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, gdzie wykonała piosenkę „Kukuszka” z repertuaru Zemfiry. 2 grudnia 2013 wydała swój drugi przebój, „Tęczowy”.

W kwietniu 2014 roku wystąpiła wraz z Mezo i Dawidem Kwiatkowskim na Festiwalu Młodych Gwiazd 2014 w HWS Arena w Poznaniu . W czerwcu tego roku wzięła udział w koncercie z okazji 25-lecia twórczości Jacka Cygana i Ryszarda Rynkowskiego, który odbył się w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki LI w Opolu. Podczas koncertu zaśpiewała w duecie z Cyganem piosenkę „Za młodzi, za starzy”. W czerwcu wzięła udział w Carpathia Festival 2014 organizowanym w Rzeszowie. 27 lipca 2014 podczas koncertu w Toruniu wraz z Liberem zwyciężyła w kategorii Najlepszy Występ za wykonanie utworu Nie patrzę w dół. W tym samym roku, 24 sierpnia, wydali swój pierwszy singiel Teraz ty, który zapowiada utworzenie ich duetu.

9 lutego 2016 roku Szroeder potwierdziła w audycji radiowej RMF FM, że spróbuje reprezentować Polskę w ogólnopolskim finale 61 edycji Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką „Lustra”. Była członkiem jury z Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2015. Kilka dni później znalazła się na liście artystów zakwalifikowanych do finału. Zajęła 5-te miejsce z wynikiem 4,20% głosów. W sierpniu 2016 roku wydała swój drugi singiel „Domek z kart” z jej debiutanckiego albumu „NATinterpretacje”, Szroeder jest współautorem tekstów i muzyki do tego albumu. Krążek zadebiutował na 15 miejscu polskiej listy przebojów OLiS.

Od 3 marca do 12 maja 2017 roku brała udział w siódmej edycji polskiej wersji Tańca z gwiazdami, ze swoim tanecznym partnerem Janem Klimentem. Para wygrała konkurencję, pokonując w finale Cichosza i Stefano Terrazzino. Wraz z Rafałem Brzozowskim i Sylwią Lipką była trzecim głosem w ogólnopolskich eliminacjach do polskiego finału krajowego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017.

W styczniu 2018 roku w rozmowie z Plejada.pl potwierdziła rozpoczęcie prac nad drugim albumem studyjnym, którego premierę planuje jesienią 2018 roku.

Natalia Szroeder w styczniu 2020 roku zaprezentowała się w roli aktorskiej, w premierze filmu „Jak zostałem gangsterem”. Historia prawdziwa, w której zagrała Magdę, żonę głównego bohatera.

Wśród swoich inspiracji Szroeder wymienia przede wszystkim Michaela Jacksona . Inspiruje się także muzyką takich artystów jak Justin Timberlake czy Rihanna .

Dodaj komentarz