Paweł Stasiak: wiek, wzrost, waga, kariera

Paweł Stasiak, znany też jako Pablosson, urodził się 19 listopada 1967 roku w Łodzi, to polski piosenkarz. Obecnie jest wokalistą grupy muzycznej Papa D, odrodzenia zespołu Papa Dance z lat 80-tych, którego był także wokalistą.

Paweł Stasiak: wiek

Ile lat ma Paweł Stasiak? W 2022 roku skończył 55 lat

Paweł Stasiak: wzrost

Ile wzrostu ma Paweł Stasiak? 180 cm wzrostu

Paweł Stasiak: waga

Ile waży Paweł Stasiak? brak informacji

Paweł Stasiak: media społecznościowe

Paweł Stasiak : instagram.com/pawelstasiakoficjalnyprofil/

Paweł Stasiak : facebook.com/PawelStasiakOfficial/

Paweł Stasiak: biografia, kariera

Paweł Stasiak jako dziecko był członkiem zespołu muzycznego Gawęda. W 1980 zagrał epizod w filmie The Smaller Sky na podstawie powieści Johna Waina, w reżyserii Janusza Morgensterna. W latach 1983-1985 był prezenterem muzycznym Radia Rozgłośnia Harcerska i Programu III Polskiego Radia.

W latach 80-tych Stasiak był w sztabie technicznym popularnego w muzyce pop „boys bandu” Papa Dance. W 1986 roku został głównym wokalistą, zastępując Grzegorza Wawrzyszaka. Z zespołem wydał dwie płyty długogrające: Poniżej krytyki (1986) i Nasz ziemski Eden (1988). W 1986 roku piosenka „Naj story” była numerem jeden na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Zespół zawiesił działalność w 1990 roku, a Stasiak rozpoczął karierę solową pod nazwą „Mr. Dance”. Wydał trzy płyty długogrające: Mr Dance, Pozdrowienia dla Papa Dance i Życzenia.

Grupa Papa Dance została reaktywowana w 2001 roku ze Stasiakiem jako wokalistą. W 2007 roku grupa zmieniła nazwę na Papa D.

W 2008 roku startował jako celebryta w ósmym sezonie Tańca z Gwiazdami, ale został wyeliminowany jako pierwszy. Wraz z Janją Lesar odpadł w pierwszym odcinku. W 2008 roku publicznie rozwiódł się także ze swoją amerykańską żoną Dianą i ponownie się ożenił.

W 2015 roku wyruszył w międzynarodową trasę koncertową jako Papa D, grając znane przeboje. Mówi, że mniej więcej w tym czasie zakochał się w Szwecji i zaczął uczyć się szwedzkiego.

Paweł Stasiak zapowiedział karierę solową pod pseudonimem Pablosson, po rozstaniu z Mariuszem Zabrockim i występuje pod tym nazwiskiem na Konkursie Piosenki Eurowizji 2018 z piosenką „Sunflower”. „Słonecznik” powstał we współpracy z Jensem Bjereliusem. W 2018 roku jako Pablosson brał udział w polskim finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2018.

Dodaj komentarz