Rafał Brzozowski: wiek, wzrost, waga, kariera

Rafał Brzozowski urodził się 8 czerwca 1981 roku w Warszawie, to polski piosenkarz, prezenter telewizyjny i były zapaśnik. Reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 w Rotterdamie.

Rafał Brzozowski : wiek

Ile lat ma Rafał Brzozowski? W 2023 roku skończył 41 lat

Rafał Brzozowski : wzrost

Ile wzrostu ma Rafał Brzozowski? 183 cm wzrostu

Rafał Brzozowski : waga

Ile waży Rafał Brzozowski? 78kg

Rafał Brzozowski : media społecznościowe

Rafał Brzozowski : instagram.com/rafal_brzozowski_official/

Rafał Brzozowski : facebook.com/RAFALBRZOZOWSKIOFFICIAL/

Rafał Brzozowski : biografia, kariera

Rafał Brzozowski dorastał w Nowym Dworze Mazowieckim, małym miasteczku na obrzeżach Warszawy. Ma dwóch młodszych braci Pawła i Adama. W wieku dziesięciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i gitarze.

Już jako student Brzozowski ambitnie uprawiał zapasy i brał udział w licznych igrzyskach młodzieżowych na szczeblu państwowym. Z wykształcenia był nauczycielem sportu w Warszawskiej Akademii Sportu, pracował również jako trener w studiu fitness. W 2006 roku zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w zapasach, ale niedługo potem musiał zakończyć karierę sportową z powodu kontuzji kręgosłupa.

Brzozowski karierę muzyczną rozpoczął w 2002 roku od udziału w ogólnopolskim talent show Szansa na Sukces. Występował także z różnymi zespołami, m.in. Emigranci i De Mono. W 2011 wziął udział w pierwszym sezonie The Voice of Poland, gdzie był w drużynie Andrzeja Piasecznego i odpadł tuż przed finałem. W tym samym roku wydał dwa single. Jego singiel Tak blisko, wydany w 2012 roku, został zwycięzcą w Eska Music Awards w kategorii Letni Hit telewidzów. W sierpniu 2012 Brzozowski wydał swój debiutancki album „Mój czas” oraz świąteczny album „Na Święta”.

W lutym 2017 wziął udział z piosenką „Sky Over Europe” w Krajowych Eliminacjach, polskiej rundzie eliminacyjnej do Konkursu Piosenki Eurowizji, zajmując drugie miejsce za Kasią Moś.

12 marca 2021 roku ogłoszono, że Brzozowski będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 w Rotterdamie z piosenką The Ride. Jednak w drugim półfinale nie znalazł się na jednym z dziesięciu miejsc kwalifikacyjnych i odpadł z wyścigu.

W 2014 roku Brzozowski wziął udział w polskiej wersji Tańca z gwiazdami, gdzie zajął siódme miejsce. Od jesieni 2017 prowadził w TVP2 Koło Fortuny. W tym samym roku był także jurorem zespołu w talent show Mali Giganci. Od 2017 roku prowadzi również teleturniej Jaka to Melodia? w TVP1. Prowadził także The Voice Senior oraz wiele programów muzycznych w polskiej telewizji publicznej, w tym finał polskich eliminacji do Piosenki Eurowizji Junior 2017, koncert sylwestrowy w TVP2 w Zakopanem czy koncert otwierający 55 Konkurs Piosenki w Opolu.

W maju 2019 zasiadał w polskim jury Konkursu Piosenki Eurowizji 2019.

W 2020 roku Brzozowski otrzymał Telewizyjną Nagrodę Polskich Telekamer w kategorii Osobowość Telewizyjna. W tym samym roku był jednym z moderatorów Konkursu Piosenki Eurowizji Junior , który odbył się w Warszawie.

Dodaj komentarz