Sebastian Fabijański: wiek, wzrost, waga, instagram

Sebastian Fabijański urodził się 14 czerwca 1987 roku w Warszawie, to polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Studiował aktorstwo w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie, potem prawo na Uniwersytecie Warszawskim i ponownie aktorstwo w PWST w Krakowie. W 2015 roku Fabijański ukończył PWST im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, uzyskując tytuł magistra aktorstwa.

Sebastian Fabijański: wiek

Ile lat ma Sebastian Fabijański? W 2022 roku skończył 35 lat

Sebastian Fabijański: wzrost

Ile wzrostu ma Sebastian Fabijański? 185 cm wzrostu

Sebastian Fabijański: waga

Ile waży Sebastian Fabijański? brak informacji

Sebastian Fabijański: media społecznościowe

Sebastian Fabijański : instagram.com/sebastian.fabijanski.official/

Sebastian Fabijański : facebook.com/sebastian.fabijanski.90

Sebastian Fabijański: biografia, kariera

Sebastian Fabijański w 2015 roku otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Konica za debiut aktorski na 29 Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej za role w filmach Jeziorak i Miasto Warszawa, za które otrzymał nagrody za najlepszy debiut aktorski na 39 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na 29 Tarnowskich Nagród Filmowych.

Na małym ekranie Fabijański zadebiutował w 2009 roku gościnną rolą w serialu Plebania, a następnie zagrał główną rolę w dwóch sezonach serialu Tancerze.

Jego przełomowe role przyszły w 2016 roku, kiedy to wystąpił jako Adrian Kuś w popularnym serialu Belfer oraz jako Remigiusz Puchalski vel. Cukier w wyreżyserowanym przez Patryka Vegę filmie Pitbull – Niebezpieczne Kobiety.

W 2018 roku zagrał główną rolę w filmie Kamerdyner w reżyserii Filipa Bajona, którego premiera odbyła się na 43 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W 2019 roku zagrał główne role w Mowie ptaków, filmowej adaptacji ostatniego scenariusza napisanego przez Andrzeja Żuławskiego oraz filmie Legiony, historycznym dramacie epickim, którego akcja toczy się podczas Wielkiej Wojny.

W listopadzie 2019 wydał swój debiutancki album hip-hopowy zatytułowany Synteza.

Dodaj komentarz