Tomasz Kot: wiek, wzrost, waga, instagram

Tomasz Kot urodzony 21 kwietnia 1977 roku to polski aktor. Wystąpił w ponad 30 filmach i 26 sztukach, a także w dziesiątkach seriali telewizyjnych.

Tomasz Kot wiek

Ile lat ma Tomasz Kot ? W 2022 roku skończył 45 lat

Tomasz Kot wzrost

Ile wzrostu ma Tomasz Kot ? 197 cm wzrostu

Tomasz Kot waga

Ile waży Tomasz Kot ? 90kg

Tomasz Kot media społecznościowe

Tomasz Kot : instagram.com/tomasz_kot.official/

Tomasz Kot : facebook.com/profile.php?id=100063584686191&sk

Tomasz Kot : twitter.com/czattomaszkot

Tomasz Kot biografia, kariera

Tomasz Kot ukończył I Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Legnicy. 17 listopada 1996 zadebiutował na deskach Teatru Dramatycznego w Legnicy w sztuce Stanisława Ignacego Witkiewicza Madame Tutli-Putli w reżyserii Wiesława Cichego. W 2001 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną AST w Krakowie. Dużą popularność zyskał wcielając się w piosenkarza Ryszarda Riedla w filmie Jana Kidawy Błońskiego Skazani na bluesa z 2005 roku oraz rolę Zbigniewa Religi z 2014 roku w filmie Bogowie w reżyserii Łukasza Palkowskiego. W 2015 roku został odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Ostatnio Tomasz Kot otrzymał nagrodę Wiktora za swoją główną rolę w filmie fabularnym Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna. Projekt przyniósł mu nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej dla najlepszego aktora, a film został doceniony przez Critics’ Choice Movie Awards, New York Film Critics Circle oraz National Board of Review w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W 2018 roku Kot pojawił się u Agnieszki Holland i Spoor gdzie zagrał główną rolę w filmie Jarosława Marszewskiego „Bikini Blue”, za który otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego na Festiwalu Filmowym w Mediolanie. W 2019 roku Tomasz Kot wystąpił w serialu BBC One World on Fire u boku Briana J. Smitha, Julii Brown i Helen Hunt.

Tomasz Kot 30 września 2006 roku poślubił w Częstochowie, aktorkę Agnieszkę Olczyk. Mają dwoje dzieci: Blankę (ur. 2007r.) i Leona (ur. 2010r.).

Dodaj komentarz