WINIARY POMYSŁ NA… dania z tego, co pod ręką

WINIARY POMYSŁ NA… dania z tego, co pod ręką

Nie masz pomysłu na obiad, a w kuchni leżą kawałki warzyw lub mięso, których nie chcesz zmarnować? Marka WINIARY pod koniec zeszłego roku rozwinęła portfolio produktowe dobrze znanego produktu. POMYSŁ NA… dania z tego, co pod ręką dostępny jest w trzech pysznych wariantach – Leczo, Gulaszu i Curry. Dzięki nim można stworzyć proste dania jednogarnkowe z dowolnych kombinacji składników, które akurat mamy pod ręką.

Pomysły na dania jednogarnkowe

Rocznie w Polsce w każdej sekundzie wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kg żywności, z czego aż 92 kg – w polskich domach.[1] To nie tylko strata pieniędzy, ale również czasu poświęcanego na przygotowywanie posiłków oraz marnowanie zasobów planety. Sposobów, by temu przeciwdziałać jest wiele – od wcześniejszego planowania zakupów, przez odpowiednie przechowywanie czy pilnowanie terminów przydatności produktów. Prostym i wygodnym rozwiązaniem jest też przyrządzanie dań jednogarnkowych, których popularność w ostatnim czasie rośnie. Świetnie wpisują się w ideę gotowania w duchu zero waste, dają możliwość wykorzystania składników, które mamy w kuchni, a które w innym wypadku mogłyby się zmarnować. Dodatkowym ważnym aspektem jest oszczędność pieniędzy, szczególnie istotna w dobie rosnących kosztów życia.

Pomogą w tym produkty WINIARYPOMYSŁ NA… Leczo z tego, co jest pod ręką, POMYSŁ NA… Curry z tego co zostało oraz POMYSŁ NA… Gulasz z tego, co się nawinie. Kombinacja ziół i przypraw, pozwala łączyć dowolne składniki w pyszne dania jednogarnkowe i dodaje im smaku. Są to pierwsze takie produkty w portfolio marki, które inspirują do gotowania posiłków z niewykorzystanych składników zalegających w lodówce, szafce lub spiżarni i dają dużą dowolność w modyfikowaniu przepisów.

WINIARY POMYSŁ NA… dania z tego, co pod ręką to produkty, które powstały w ramach programu WINIARY „Pomagamy w Gotowaniu i Niemarnowaniu”. Dzięki nim, chcemy zachęcić konsumentów do improwizacji w kuchni i wykorzystywania produktów, które mamy w domu, aby zapobiec ich marnowaniu. Dużą przestrzeń do takiego eksperymentowania dają dania jednogarnkowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Mamy nadzieję, że konsumenci sięgając po produkty zobaczą, że to nie tylko codzienna pomoc w kuchni, ale również oszczędność czasu i doskonały efekt końcowy  – mówi Anna Goworek, Senior Product Manager WINIARY.

Razem w walce o niemarnowanie  

W ramach kampanii WINIARY POMYSŁ NA… dania z tego, co pod ręką, marka nie tylko zachęca do gotowania w duchu zero waste, ale wspiera również działania edukacyjne organizacji Too Good To Go – „Często Dobre Dłużej”. Dzięki temu marki wspólnie uświadamiają konsumentów i pomagają im w prawidłowym zrozumieniu oznaczeń widocznych na etykietach.

Jakie informacje można na nich znaleźć?

Oznaczenie „Najlepiej spożyć przed” jest zobowiązaniem producenta, że produkt nie zmieni swoich właściwości w zakresie smaku, wyglądu, zapachu i konsystencji do określonej daty. Do tego terminu będzie smakował najlepiej, jednak przy jego prawidłowym przechowywaniu często może być bezpiecznie spożywany po jego upływie. Natomiast „Należy spożyć do” jest to termin przydatności do spożycia, który pełni też funkcję środka bezpieczeństwa. Po upływie tej daty żywność nie powinna być spożywana, gdyż może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Najczęściej dotyczy ono świeżej i łatwo psującej się żywności, takiej jak mięso czy ryby.

Nadal 64%[2] Polaków nie zna różnicy między tymi dwoma oznaczeniami, co często może prowadzić do niepotrzebnego wyrzucania jedzenia. Dlatego też, specjalne etykiety „Popatrz. Powąchaj. Posmakuj.” oraz logo Too Good To Go znalazły się na opakowaniach produktów z linii POMYSŁ NA… dania z tego co pod ręką. Zachęcają konsumentów, by nie wyrzucali od razu produktów po terminie, opisanych „Najlepiej spożyć przed”, a zaufali swoim zmysłom i sprawdzili, czy nadal nadają się do zjedzenia.

Sprzedaż POMYSŁÓW NA… dania z tego, co pod ręką będzie wpierana działaniami w mediach – już w kwietniu startuje kampania telewizyjna i digitalowa promująca produkty.

Więcej porad i inspiracji kulinarnych, które pomogą w ograniczeniu marnowania jedzenia można znaleźć na stronie https://www.winiary.pl/pomagamy-w-gotowaniu-i-niemarnowaniu/.

***

O marce WINIARY

WINIARY łączą to, co najlepsze w tradycji polskiej kuchni z nowoczesnym podejściem do gotowania. Marka towarzyszy Polakom już od ponad 80 lat, kiedy to na terenie dawnej osady Winiary pod Kaliszem powstała Fabryka WINIARY. W ofercie ma ponad 230 produktów, a wśród nich m.in. zupy, pasty, majonezy, buliony, sosy, dania gotowe, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie. Marka WINIARY inspiruje, dostarcza pyszne i proste w przygotowaniu przepisy oraz dzieli się wiedzą na temat zbilansowanych i wartościowych potraw. Serwis internetowy winiary.pl jest jedną z najpopularniejszych stron kulinarnych w Polsce i największym polskim serwisem kulinarnym prowadzonym przez markę. Od 2020 roku WINIARY angażują się również w działania na rzecz niemarnowania żywności, realizując szeroką kampanię „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”.


[1] Źródło: https://www.teraz-srodowisko.pl/aktualnosci/PROM-badania-marnowanie-zywnosci-w-Polsce-wyniki-9624.html

[2] Źródło: https://bankizywnosci.pl/ponad-53-polakow-przyznaje-ze-zdarza-im-sie-wyrzucic-zywnosc/

Źródło: NewSeria

Dodaj komentarz