Ewelina Flinta: wiek, wzrost, waga, życiorys

Ewelina Flinta: wiek, wzrost, waga, życiorys

Ewelina Flinta urodziła się 24 października 1979 roku w Lubsku, to polska piosenkarka. Występowała na Przystanku Woodstock i w Teatrze Buffo. Zyskała sławę, zajmując drugie miejsce w pierwszym sezonie programu telewizyjnego Idol.

Ewelina Flinta: wiek

Ile lat ma Ewelina Flinta? w 2022 roku skończyła 43 lata

Ewelina Flinta: wzrost

Ile ma wzrostu Ewelina Flinta? brak informacji

Ewelina Flinta: waga

Ile waży Ewelina Flinta? brak informacji

Ewelina Flinta: media społecznościowe

Ewelina Flinta: instagram.com/ewelina_flinta/

Ewelina Flinta: facebook.com/ewelinaflinta/

Ewelina Flinta: biografia, kariera

Ewelina Flinta to polska wokalistka, która rozpoczęła swoją karierę w 1995 roku jako wokalistka zespołu rockowego Alioth. W kolejnych latach zdobyła popularność dzięki swoim występom na festiwalach muzycznych, m.in. na Festiwalu Piosenki Użytkowej w Lubsku, gdzie w 1996 i 1997 roku zajęła pierwsze miejsce, wykonując utwory takie jak „Piece of My Heart” Janis Joplin i „Ironic” Alanis Morissette.

W 1997 roku Flinta zaczęła współpracę z zespołem Surprise, a razem występowali na różnych festiwalach, w tym na Przystanku Woodstock w Żarach w latach 1997-1999. W 2001 roku wzięła udział w spektaklach Teatru Studio Buffo, a rok później zgłosiła się na przesłuchania do programu typu talent show „Idol” emitowanego przez telewizję Polsat. Dotarła do finału, zajmując drugie miejsce.

W 2003 roku Flinta wydała swój debiutancki album studyjny „Przeznaczenie”, który promowała singlem „Żałuję”. Piosenka ta stała się jednym z największych hitów 2003 roku, a album pokrył się złotem. Na płycie znalazło się 14 utworów, w tym cover utworu Arethy Franklin „Respect” oraz utwór „Nadzieja” nagrany wspólnie z Arturem Gadowskim.

W ciągu kolejnych lat Flinta regularnie nagrywała i koncertowała, zdobywając nagrody i wyróżnienia w branży muzycznej. W 2004 roku otrzymała m.in. nagrodę Artystka Roku na Eska Music Awards oraz Mikrofon Popcornu w kategorii Wokalistka Roku. Na początku 2005 roku wydała swój drugi album studyjny „Nie przerywajcie zabawy”, który zyskał uznanie krytyków i fanów. W latach 2007-2008 wzięła udział w trasie koncertowej „Sisters in Jazz”, a w 2012 roku wydała swój trzeci album studyjny „Euforia”. Od tamtego czasu Flinta kontynuuje swoją karierę muzyczną i regularnie pojawia się na scenie.

W latach 2010-2015 Flinta była częścią projektu muzycznego Flint&Palma&Fazi, który łączył rock, pop i jazz. W maju 2018 ogłosiła swój udział w projekcie społeczno-muzycznym Sounds Like Women stworzonym przez Luizę Staniec, którego celem było zwrócenie uwagi na problemy dotyczące kobiet, takie jak brak równości w pracy i płacach, przemoc domowa, molestowanie seksualne, nierówne traktowanie ze względu na kolor skóry czy pochodzenie. W sierpniu 2018 nagrała utwór „Tell Me Why” zainspirowany historiami trzech kobiet, które doznały przemocy domowej. Piosenka została umieszczona na minialbumie pt. Without Violence & of All Colours, a do utworu zrealizowano teledysk, który miał premierę w marcu 2019. W listopadzie 2019 roku projekt zagrał kilka koncertów w Polsce. W lutym 2020 roku w ramach projektu wydano utwór Renaty Przemyk pt. „Kochana”, w którym poza Flintą wystąpiły międzynarodowe artystki.

W marcu 2022 roku Flinta poinformowała o rozpoczęciu współpracy z agencją Echo Production. W lipcu 2022 roku wydała singel „Zakochana” z gościnnym udziałem Natalii Grosiak, a w październiku opublikowała singel „Frutti di Mare”. W listopadzie 2022 roku Flinta wydała kolejny singel „Panno Chłód”, który jest częścią kampanii społecznej #MozeszMiPowiedziec, wspierającej ofiary przemocy seksualnej.

Poza muzyką, Flinta zaangażowana jest w działalność charytatywną. Występowała w jednym odcinku serialu „Teraz albo nigdy!” (2009) oraz zagrała Kopciuszka w finale kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” organizowanym w 2007 na scenie Teatru Narodowego. Wielokrotnie brała udział w koncertach charytatywnych, takich jak I Ty możesz zostać św. Mikołajem i Podziel się Posiłkiem, a także wspiera fundacje „Mam Marzenie” oraz „Mimo wszystko” Anny Dymnej. Flinta również wspiera akcje związane z ekologią i uczestniczy w wernisażach corocznego konkursu fotograficznego Ekologia w Obiektywie. Jest ambasadorką klubu Światoczułych i nagrywała dla nich piosenkę „Bądź światoczuły” w 2008 roku.

Fot.: https://www.flickr.com/people/96799800@N07

Dodaj komentarz