Agnieszka Dygant: wiek, wzrost, waga, biografia

Agnieszka Urszula Dygant urodziła się 27 marca 1973 roku, to polska aktorka teatralna i filmowa, znana z ról w serialach telewizyjnych Dobry i Zły, Fala Zbrodni, Niania. Agnieszka Dygant uczyła w VI Liceum im. Leona Kruczkowskiego w Warszawie. W 1998 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Łodzi. W tym samym roku otrzymała II nagrodę na XIX Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu. Jako nastolatka śpiewała w punkowym zespole Dekolt.

Agnieszka Dygant: wiek

Ile lat ma Agnieszka Dygant? W 2022 roku skończyła 49 lat.

Agnieszka Dygant: wzrost

Ile ma wzrostu Agnieszka Dygant? 170cm

Agnieszka Dygant: waga

Ile waży Agnieszka Dygant? ok. 56kg

Agnieszka Dygant: media społecznościowe

Agnieszka Dygant: instagram.com/agnieszka_dygant_official/

Agnieszka Dygant: facebook.com/profile.php?id=100063674343139

Agnieszka Dygant: biografia, kariera

Agnieszka Dygant 23 listopada 1997 zadebiutowała w teatrze. W 1998 roku ukończyła PWSFTviT w Łodzi i otrzymała nagrodę Wojewody Łódzkiego za rolę Julii w spektaklu Letnica na 16-tym Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz zdobyła II nagrodę na 19-tym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wykonując piosenkę Agnieszki Osieckiej „Sing-Sing” z zespołem Macieja Pawłowskiego.

W 2000 roku zagrała w teledysku zespołu Myslovitz, nagrodzonym Fryderykiem „Dla Ciebie”. W 2007 roku została drugą polską gwiazdą reklamującą produkty marki L’Oreal Garnier.

Zdobyła dziewięć nominacji do Telekamer w kategorii aktorka, dwukrotnie wygrywając i czterokrotnie zajmując drugie miejsce. W 2007 roku otrzymała Gwiazdę Uśmiechu na VIII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku oraz dwie Złote Podkowy na Cieszyńskim Festiwalu „Wakacyjne Kadry” za najlepszą rolę kobiecą w serialu komediowym „Niania” oraz najlepszą rolę kobiecą w filmie sensacyjnym  „Fala zbrodni”.

Agnieszka Dygant była żoną Marcina Władyniaka. Następnie wyszła za mąż za reżysera i scenarzystę Patricka Yokę, z którym ma syna Xawerego.

Dodaj komentarz