Alicja Bachleda-Curuś: wiek, wzrost, waga, kariera

Alicja Bachleda-Curuś urodziła się 12 maja 1983 roku, to urodzona w Meksyku polska aktorka i piosenkarka, która pojawiła się w filmach takich jak Trade, Ondine i Pan Tadeusz.

Alicja Bachleda-Curuś: wiek

Ile lat ma Alicja Bachleda-Curuś? W 2022 roku skończyła 39 lat.

Alicja Bachleda-Curuś: wzrost

Ile ma wzrostu Alicja Bachleda-Curuś? 168cm

Alicja Bachleda-Curuś: waga

Ile waży Alicja Bachleda-Curuś? 56kg

Alicja Bachleda-Curuś: media społecznościowe

Alicja Bachleda-Curuś: instagram.com/alicjabc/

Alicja Bachleda-Curuś: facebook.com/alicjabachledacurus/

Alicja Bachleda-Curuś: biografia, kariera

Alicja Bachleda-Curuś urodziła się w Tampico w Meksyku. Jest córką Lidii i Tadeusza Bachledów-Curuś, geologa pracującego wówczas w Meksyku. Jej wujek, Adam Bachleda- Curuś, jest byłym burmistrzem Zakopanego

Dorastając w Polsce, Bachleda studiowała w Studiu Teatralnym, Muzyki i Tańca Elżbiety Armatys. Studiowała aktorstwo w Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku.

W wieku 15 lat Bachleda dostała główną rolę w filmie Pan Tadeusz, wyreżyserowanym przez nagrodzonego Oscarem polskiego reżysera Andrzeja Wajdę. Cztery lata później dostała rolę w polskiej telenoweli Na dobre i na złe. Bachleda zaczęła następnie pojawiać się w mainstreamowych filmach poza Polską, pojawiając się w niemieckim filmie Sommersturm, opowiadaniu o dojrzewaniu, w 2004 roku. Bachleda-Curuś wróciła do Meksyku, by nakręcić thriller Handel z 2007 roku, z udziałem Kevina Kline’a, niezachwianego handlarza ludźmi. Następnie Bachleda wróciła do Europy, aby zagrać żydowską dziewczynę w dramacie historycznym Der geköpfte Hahn, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej w Siedmiogrodzie w Rumunii. Jej kolejnym filmem był Ondine z 2009 roku, film o irlandzkim rybaku, który myśli, że łapie selkie, mitologiczną fokę-człowieka.

7 października 2009 roku w Los Angeles Bachleda-Curuś urodziła syna Henryka Tadeusza Farrella z irlandzkim aktorem Colinem Farrellem. Henryk został ochrzczony 29 grudnia 2009 roku w rzymskokatolickim kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie. 15 października 2010 roku poinformowano, że Farrell i Bachleda-Curuś rozstali się.

Dodaj komentarz