Marina Łuczenko: wiek, wzrost, waga, kariera

Marina Łuczenko-Szczęsna urodziła się 3 lipca 1989 roku, znana mononimicznie jako Marina, stylizowana jako MaRina, to polska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka.

Marina Łuczenko: wiek

Ile lat ma Marina Łuczenko? W 2022 roku skończyła 33 lata

Marina Łuczenko: wzrost

Ile ma wzrostu Marina Łuczenko? 168cm

Marina Łuczenko: waga

Ile waży Marina Łuczenko? 50kg

Marina Łuczenko: media społecznościowe

Marina Łuczenko: instagram.com/marina_official/

Marina Łuczenko: facebook.com/marinaofficial/

Marina Łuczenko: biografia, kariera

Marina Łuczenko urodziła się w Winnicy na Ukrainie. W wieku dwóch lat przeprowadziła się z rodziną do Polski. Jako dziecko Marina brała udział w licznych konkursach wokalnych i telewizyjnych konkursach muzycznych, wielokrotnie wygrywając. Karierę zawodową rozpoczęła w 2000 roku, występując w telewizyjnym spektaklu Ballada o zabójcach Waldemara Krzystka. Wzięła udział w ogólnopolskim finale inauguracyjnego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2003 z piosenką „Sen”. W 2004 roku Marina zagrała główną rolę Julii w adaptacji Romea i Julii Teatru Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza. W 2007 roku brała udział w konkursie Nowa Fala i zajęła trzecie miejsce. Otrzymała 20 000 $ nagrody i zaproponowano jej kontrakt płytowy z Universal Music Germany, który odrzuciła, ponieważ nie zgadzała się z jego warunkami. Otrzymała również nagrodę specjalną w wysokości 50 000 dolarów od jednej z organizatorek konkursu Ałły Pugaczowej.

W 2008 roku Marina brała udział w siódmym sezonie polskiej wersji Tańca z gwiazdami. Jej partnerem był profesjonalny tancerz Michał Uryniuk, z którym zajęła 10-te miejsce.

W 2009 roku Marina została obsadzona jako Amanda, córka głównego bohatera (w tej roli Tomasz Karolak ) w polskim serialu telewizyjnym 39 i pół. Nagrała cztery piosenki, ścieżki dźwiękowej do 3 części filmu 39 i pół.

Jej debiutancki singiel „Glam Pop” ukazał się w 2010 roku i stał się radiowym przebojem w Polsce. W tym samym roku otrzymała nagrodę Eska Music Award za najlepszy debiut. Wydała także swój drugi singiel „Pepper Mint” i wystąpiła gościnnie w polskim serialu telewizyjnym Usta usta.

Po rozstaniu z menadżerką Mają Sablewską w 2011 roku rozpoczęła nagrywanie nowego materiału na swój debiutancki album studyjny. Album zatytułowany Hardbeat, który wydała samodzielnie w listopadzie 2011 roku, zebrał pozytywne recenzje krytyków muzycznych. Został on poprzedzony głównym singlem „Electric Bass”, wydanym w poprzednim miesiącu. Drugi i ostatni singiel z albumu „Saturday Night” ukazał się w 2012 roku. Marina była nominowana do VIVA Comet Awards w 2011 i 2012 roku, otrzymując łącznie sześć nominacji, w tym jedną dla Artystki Roku i jedną dla Album Roku – Hardbeat.

W 2012 roku została ambasadorką Levi’s Jesień-Zima 2012/2013 w Polsce.

W październiku 2013 roku, pracując nad nową muzyką w studiu nagraniowym w Londynie, Marina miała problemy ze śpiewaniem, które okazały się być spowodowane polipem na jej lewej strunie głosowej. W rezultacie została zmuszona do zawieszenia kariery i w maju 2014 roku przeszła mikrochirurgię laserową wykonaną przez Stevena M. Zeitelsa w celu usunięcia polipa.

Powracający singiel Mariny i główny singiel z jej drugiego albumu studyjnego „On My Way” został wydany w kwietniu 2016 roku. Współautorem piosenki jest Arrow Benjamin, a producentem jest Pete Boxta. W tym samym roku wystąpiła także w piosence Jamesa Arthura „Let Me Love the Lonely” z jego drugiego albumu studyjnego Back from the Edge. Wydany jako singiel w Polsce, uzyskał status złotej płyty przez Polskie Towarzystwo Przemysłu Fonograficznego (ZPAV).

Marina wydała swój drugi album studyjny On My Way 17 listopada 2017 r. Album zawiera dziesięć utworów w języku angielskim, w tym piosenkę napisaną przez jej męża Wojciecha Szczęsnego („I Do”) oraz piosenkę napisaną wspólnie z Jamesem Arthurem „Lay My ciało w dół”.

W grudniu 2020 roku wydała swój trzeci album studyjny, Warstwy. Płyta zadebiutowała i osiągnęła 50-te miejsce na polskich listach przebojów i promował się czterema singlami. W 2021 roku Marina współpracowała z Meggie przy singlu „Lip Gloss”. W 2022 roku nagrała piosenkę „This Is the Moment” wspierającą Polskę na Mistrzostwach Świata FIFA 2022.

Marina zaczęła spotykać się z polskim piłkarzem Wojciechem Szczęsnym w 2013 roku. Zaręczyli się na początku lipca 2015 roku podczas jej przyjęcia urodzinowego i pobrali się 21 maja 2016 roku. 30 czerwca 2018 roku urodziła syna i nadała mu imię Liam.

Dodaj komentarz