Anja Rubik: wiek, waga, wzrost, biografia

Anja Rubik (Anna Helena Rubik) urodziła się 12 czerwca 1983 roku, to polska supermodelka, aktywistka, filantrop i przedsiębiorca. Jest jedną z najwybitniejszych modelek XX i XXI wieku, stale pojawia się na okładkach magazynów, a także na wybiegach i kampaniach dla najbardziej znanych domów mody. Do 2009 roku Rubik została okrzyknięta „top modelem” przez francuski Vogue i nadal wpływa na branżę modową.

Anja Rubik: wiek

Ile lat ma Anja Rubik? Urodziła się 12 czerwca 1983 roku, w 2022 roku skończyła 39 lat.

Anja Rubik: wzrost

Ile ma wzrostu Anja Rubik? 179cm

Anja Rubik: waga

Ile waży Anja Rubik? ok. 47kg

Anja Rubik: media społecznościowe

Anja Rubik: instagram.com/anja_rubik/

Anja Rubik: facebook.com/anjarubikofficialfanpage/

Anja Rubik: biografia, kariera

Anja Rubik jest założycielką SEXEDpl, fundacji budującej i promującej wszechstronną edukację seksualną w Polsce. Rubik odgrywa również istotną rolę we wspieraniu ruchu na rzecz praw kobiet, a także społeczności LGBT+ w Polsce, jako aktywistka i mówczyni.

Rubik urodziła się w Rzeszowie w Polsce. W 1983 roku ona i jej rodzice, oboje lekarze medycyny weterynaryjnej, przeprowadzili się do Grecji. Później przenieśli się do Winnipeg w Manitobie w Kanadzie i dalej do Umtata w Transkei w RPA. W 1994 roku wrócili do Polski, do Częstochowy, gdzie Rubik uczęszczała do szkoły. W wieku trzynastu lat wzięła udział w Elite Model Look, a później dołączyła do D’ivision Model Agency. W wieku siedemnastu lat Anja przeniosła się do Paryża, gdzie ukończyła edukację w brytyjskiej szkole średniej École Bilingue i gdzie kontynuowała karierę modelki. W 2003 roku przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie nadal mieszka i pracuje, dzieląc swój czas między Stany Zjednoczone, Paryż i Warszawę. Jej rodzina nadal mieszka w Polsce.

W trakcie swojej kariery modelki Rubik otrzymywała wiele nagród w uznaniu jej osobistego stylu i osiągnięć jako modelki. Należą do nich Złoty Nos, Prix de la Moda, Plejada Top Ten Award czy Elle Style Icon Award. Anja jest także honorową obywatelką swojego rodzinnego miasta Rzeszowa.

Rok 2018 to ważny okres w działalności Rubik jako aktywistki. Została wybrana przez magazyn Glamour „Kobietą Roku”, „Superbohaterką” Gazety Wyborczej za kampanię #SEXEDpl. W tym samym roku Anja została dodatkowo uhonorowana Nagrodą Gwiazdy Dobroczynności w uznaniu jej pracy jako założycielki Fundacji SEXEDpl. Później w 2018 roku Rubik, jako orędowniczka spraw środowiskowych, otrzymała również nagrodę Elle H&M Conscious Award.

Anja Rubik i jej długoletni chłopak, serbski model Sasha Knezevic, zaręczyli się tuż przed Bożym Narodzeniem 2010 roku w Wiedniu. Pobrali się 16 lipca 2011 roku w Deia na Majorce. W październiku 2015 roku Anja potwierdziła, że ​​byli w separacji, a później rozwiedli się.

Dodaj komentarz