Kamil Bednarek: wiek, wzrost, waga, biografia

Kamil Bednarek urodził się 10 maja 1991 w Brzegu, to polski wokalista reggae i dancehall, autor tekstów, kompozytor i muzyk. Najbardziej znany jest jako wicemistrz w trzeciej serii Mam talent.

Kamil Bednarek: wiek

Ile lat ma Kamil Bednarek? W 2022 roku skończył 31 lat

Kamil Bednarek: wzrost

Ile wzrostu ma Kamil Bednarek? 184 cm wzrostu

Kamil Bednarek: waga

Ile waży Kamil Bednarek? brak informacji

Kamil Bednarek: media społecznościowe

Kamil Bednarek : instagram.com/kamilbednarek/

Kamil Bednarek : facebook.com/maccabraa/

Kamil Bednarek : bednarekband.pl

Kamil Bednarek: biografia, kariera

W latach 2008-2012 Bednarek był wokalistą Star Guard Muffin, z którym wydał studyjny album Szanuj, który uplasował się na pierwszym miejscu w Polsce, a także dwa mini albumy. Od 2012 roku jest głównym wokalistą zespołu Bednarek i wydał album „Jestem…”.

Kamil Bednarek wraz z przyjaciółmi założył Star Guard Muffin w 2008 roku. Debiutancki koncert zespołu był supportem polskiego zespołu raggamuffin EastWest Rockers. Rok później Star Guard Muffin wydał własnym sumptem debiutancki minialbum Ziemia Obiecana.

W 2010 roku Bednarek brał udział w trzeciej edycji programu Mam talent, na castingu wykonał piosenkę „I” Kurta Nilsena i zachwycił jurorów. W półfinale zaśpiewał Erica Claptona „Tears in Heaven” i dotarł do finału, gdzie zajął drugie miejsce po wykonaniu „Is This Love” Boba Marleya.

Mniej więcej w tym samym czasie, 19 listopada 2010 roku, Star Guard Muffin wydał swój debiutancki pełnometrażowy album Szanuj. Na fali popularności Kamila album uplasował się na 1-wszym miejscu na polskim oficjalnym wykresie sprzedaży audio-video.

W kwietniu 2011 roku zespół udał się na Jamajkę. Zespół nagrał piosenkę zatytułowaną „Jamaican Trip w Tuff Gong” w studiu w Kingston. Na płycie gościnnie wystąpili Dean Fraser, Earl „Chinna” Smith, Capleton, The Tamlins, muzycy z zespołu Shaggy’ego i inni.

Na początku 2012 roku Kamil Bednarek wziął udział w drugim sezonie programu Bitwa na głosy, emitowanego przez TVP2. Zwyciężyła prowadzona przez niego grupa 16 wokalistów z Brzegu.

W lutym 2012 roku ogłoszono, że basista Kuba Wojciechowski zdecydował się opuścić Star Guard Muffin i zespół został zawieszony. Kamil Bednarek zdecydował się kontynuować grę z klawiszowcem Radosławem Szyszkowskim i perkusistą Maciejem Pilarzem pod nazwą Bednarek, a skład uzupełnili gitarzysta Piotr Bielawski i basista Piotr Stanclik. Album studyjny zespołu Jestem…, wydany 28 listopada 2012 roku, uzyskał status platynowej płyty.

Dodaj komentarz