Anna Nehrebecka: wiek, wzrost, waga, biografia

Anna Nehrebecka-Byczewska urodziła się  16 grudnia 1947 roku w Bytomiu to polska aktorka filmowa i polityk samorządowy, radna klubu PO. Anna Nehrebecka była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Gabriel Nehrebecki – aktor teatralno filmowy. Obecnie jest żoną polskiego dyplomaty Iwo Byczewskiego.

Anna Nehrebecka: wiek

Ile lat ma Anna Nehrebecka? W 2022 roku skończyła 75 lat.

Anna Nehrebecka: wzrost

Ile ma wzrostu Anna Nehrebecka? 167cm

Anna Nehrebecka: waga

Ile waży Anna Nehrebecka? brak informacji

Anna Nehrebecka: media społecznościowe

Anna Nehrebecka: facebook.com/anna.nehrebeckabyczewska

Anna Nehrebecka: biografia, kariera

Anna Nehrebecka urodziła się jako Anna Wojciechowska. Jej nazwiska po mężu to Nehrebecka i Byczewska. W 1969 roku ukończyła PWST w Warszawie, jej debiut filmowy miał miejsce w 1967 roku. W 1969 roku została aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała w wielu produkcjach teatralnych, kinowych i telewizyjnych, zarówno klasycznych, jak i współczesnych. Tworzyła programy recytatorskie w radiu i telewizji. Seria zapoczątkowana w latach 70-tych XX wieku obejmowała głównie poezję Stanisława Balińskiego, Zofii Bohdanowicz, Ryszarda Kiersnowskiego i Beaty Obertyńskiej.

W okresie stanu wojennego 1981-1983 występowała w kościołach i mieszkaniach prywatnych. Dawała koncerty poetyckie w Europie, Australii, Nowej Zelandii i Stanach Zjednoczonych.

Zagrała w filmach wyprodukowanych we Francji i na Węgrzech. Wystąpiła także w albańskim filmie Kujtima Cashku „ Bunker Kolonela ”, w którym zagrała jedną z głównych ról – polską żonę albańskiego oficera.

Dodaj komentarz