Blanka Lipińska: wiek, waga, wzrost, biografia

Blanka Lipińska urodziła się 22 lipca 1985 roku w Puławach, jest kosmetyczką polską, najbardziej znana jako plotkarka i powieściopisarka, za swoją erotyczną trylogię „365 dni” i jej filmową adaptację emitowaną na Netflixie, dla której jest współautorką scenariusza i w której występuje.

Blanka Lipińska: wiek

Ile lat ma Blanka Lipińska? W 2022 roku skończyła 37 lat.

Blanka Lipińska: wzrost

Ile ma wzrostu Blanka Lipińska? 160cm

Blanka Lipińska: waga

Ile waży Blanka Lipińska? 50kg

Blanka Lipińska: media społecznościowe

Blanka Lipińska: instagram.com/blanka_lipinska/

Blanka Lipińska: facebook.com/LipinskaBlanka/

Blanka Lipińska: biografia, kariera

Po ukończeniu szkoły średniej w Liceum nr VI w Puławach uczęszczała na kursy w szkole kosmetyczek i została wizażystką. W 2007 roku przeniosła się do Warszawy, gdzie pracowała w sprzedaży i usługach marketingowych w sektorze hotelarskim. W tym samym czasie zainteresowała się mieszanymi sztukami walki i w 2012 roku dołączyła do polskiej federacji KSW, gdzie była odpowiedzialna w szczególności za rekrutację i szkolenie „Ring girls” – młodych kobiet wchodzących na ring pomiędzy rundami walki. Jednocześnie w latach 2015-2016 była managerem w kontrowersyjnych sopockich klubach: The Roof, Show, Dream Club, The Star. W 2016 roku przeniosła się do Poznania, by w 2018 roku wrócić do Warszawy i rok później opuścić KSW.

Jej pierwsza powieść, „365 Dni”, została napisana w 2014 roku. Autorka mówi, że zainspirowało ją niesatysfakcjonujące życie seksualne ze swoim ówczesnym partnerem. Po entuzjastycznym przyjęciu rękopisu przez przyjaciół zdecydowała się go opublikować. Książka ukazała się w 2018 roku i szybko stała się bestsellerem, sprzedając się w ponad 500 000 egzemplarzy. Drugi tom, napisany i wydany w szybkim tempie, spotkał się z kolei z wielkim sukcesem. Jej książki wzbudziły jednocześnie duże kontrowersje ze względu na brawurowe sceny erotyczne i sposób promocji: wystąpiła w nagiej sesji zdjęciowej do numeru miesięcznika CKM, w której zakrywała miejsca intymne kopiami powieści. Trzeci tryptyk tomu ukazał się w 2019 roku.

W 2020 roku, na początku pandemii Covid-19, prowadziła talk show w komercyjnej telewizji Polsat. W serwisie Netflix jej film jest jednym z najpopularniejszych filmów 2020 roku na świecie, był dziesięć dni na pierwszej pozycji, co plasuje go na drugim miejscu wśród wszystkich filmów Netflixa.

Dodaj komentarz