Cezary Pazura: wiek, wzrost, waga, życiorys

Cezary Pazura: wiek, wzrost, waga, życiorys

Cezary Pazura urodził się 13 czerwca 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim, jest popularnym polskim aktorem. Pazura uczęszczał do szkoły teatralnej przy PWSFTViT w Łodzi, którą ukończył w 1986 roku. Na początku lat 90-tych zyskał popularność, grając u boku Bogusława Lindy. Przełom nastąpił w thrillerze akcji „Psy” w 1992 roku oraz jako Jerzy Kiler, w znakomitej komedii. Polski magazyn fachowy Film przyznał mu tytuł najlepszego aktora w kraju w latach 1993, 1997 i 2003. Jego młodszy brat Radosław Pazura również jest aktorem. Cezary Pazura był żonaty z ukraińską aktorką Weroniką Marczuk-Pazura.

Cezary Pazura: wiek

Ile lat ma Cezary Pazura? W 2022 roku skończył 60 lat

Cezary Pazura: wzrost

Ile wzrostu ma Cezary Pazura? 185cm

Cezary Pazura: waga

Ile waży Cezary Pazura? 80kg

Cezary Pazura: media społecznościowe

Cezary Pazura : instagram.com/czarekpazura/

Cezary Pazura : facebook.com/pazura.cezary/

Cezary Pazura: biografia, kariera

Cezary Andrzej Pazura to znany polski artysta, który działa w wielu dziedzinach sztuki. Urodził się w Tomaszowie Mazowieckim w 1962 roku i zyskał popularność jako aktor teatralny, filmowy, reżyser, producent, artysta kabaretowy i youtuber. Występował także jako prezenter telewizyjny oraz piosenkarz.

Swoją karierę rozpoczął w 1986 roku, kiedy to zagrał rolę druha Pumy w filmie „Czarne Stopy”. Jednak to kreacja Edwarda Wiadernego w filmie „Kroll”, wyreżyserowanym przez Władysława Pasikowskiego, przyniosła mu ogromną popularność i nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Pazura z powodzeniem współpracował z takimi reżyserami, jak Marek Koterski, Maciej Ślesicki, Olaf Lubaszenko, Juliusz Machulski, Jacek Bromski i oczywiście Władysław Pasikowski. Zagrał wiele różnorodnych ról w filmach, od epizodycznych po główne, tytułowe i drugoplanowe, a do najważniejszych należą: „Psy”, „Czarne Słońca”, „Pożegnanie z Marią”, „Polska śmierć”, „Psy 2. Ostatnia krew”, „Nic śmiesznego”, „Tato”, „Dzieci i ryby”, „Kiler”, „Sara”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, „Sztos”, „Kiler-ów 2-óch”, „Ajlawju”, „Chłopaki nie płaczą”, „E=mc²”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Show”, „Złoty środek”, „Sztos 2”, „7 uczuć”, „Pitbull. Ostatni pies” i „Psy 3. W imię zasad”.

Pazura był także aktorem telewizyjnym, występując w takich serialach jak „Pogranicze w ogniu”, „13 posterunek”, „Faceci do wzięcia”, „Przypadki Cezarego P.” i „Ślepnąc od świateł”. Z dubbingu najbardziej zapamiętano go jako leniwca Sid z serii filmów animowanych „Epoka lodowcowa”, Numernabis w filmach komediowych „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” i „Asterix na olimpiadzie”, Prezesa z „Looney Tunes znowu w akcji”, rybkę Oscar z „Rybek z ferajny”, świńskiego Specka Zawiotka z „Kurczaka Małego” oraz karła Rumpelstiltskin z „Shrek Forever”.

Ponadto, jego praca aktorska została doceniona na licznych festiwalach teatralnych, gdzie otrzymywał nagrody za swoje role. Jego charakterystyczny styl gry aktorskiej oraz naturalność na scenie zawsze przyciągały uwagę publiczności.

Od tego czasu Pazura zagrał w wielu innych filmach, w tym w „Killerze”, „Chłopaki nie płaczą”, „Nie ma róży bez ognia” czy „Kariera Nikosia Dyzmy”. Jego występy na ekranie zawsze były niezapomniane, a rola, którą odegrał w filmie „Killer” zapewniła mu miano jednego z najlepszych aktorów polskiego kina.

Podsumowując, Cezary Pazura to wyjątkowy aktor, który odniósł sukces zarówno na deskach teatralnych, jak i w filmie. Jego naturalność i talent aktorski sprawiły, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Polsce i cieszy się dużą popularnością wśród publiczności.

Aktualnie prowadzi swój kanał na Youtube: https://www.youtube.com/c/CezaryPazura

Fot.: https://www.youtube.com/channel/UCQm37MXFi615rHuJNt4qd1A

Dodaj komentarz