Paweł Małaszyński: wiek, wzrost, waga, życiorys

Paweł Małaszyński: wiek, wzrost, waga, życiorys

Paweł Małaszyński urodził się 26 czerwca 1973 roku w Szczecinku, to polski aktor telewizyjny i filmowy. Prowadzi również zespół muzyczny „Cochise”.

Paweł Małaszyński: wiek

Ile lat ma Paweł Małaszyński? W 2022 roku skończył 49 lat

Paweł Małaszyński: wzrost

Ile wzrostu ma Paweł Małaszyński? 182cm

Paweł Małaszyński: waga

Ile waży Paweł Małaszyński? brak informacji

Paweł Małaszyński: media społecznościowe

Paweł Małaszyński : instagram.com/pawelmalaszynski/

Paweł Małaszyński : facebook.com/pawelmalaszynskiaktor/

Paweł Małaszyński: biografia, kariera

Początkowo był niesfornym dzieckiem, a jego ulubionymi zajęciami były wybijanie szyb i eksperymenty z ogniem. Jednak już jako nastolatek związał się ze słynnym białostockim klubem filmowym „Projektor” i zaczął uczęszczać do białostockiej Szkoły Podstawowej nr 36, gdzie często kończył lekcje około godz. 20.

Po ukończeniu białostockiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego, przez pół roku studiował prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Jednak zdecydował, że jego prawdziwym powołaniem jest aktorstwo i w latach 1997-1998 uczył się w krakowskim, policealnym studium aktorskim L’Art studiO. Dopiero za trzecim razem dostał się do wrocławskiej filii PWST w Krakowie, którą ukończył w 2002.

Jego kariera sceniczna rozpoczęła się w Teatrze Kwadrat, gdzie otrzymał propozycję zastępstwa za Andrzeja Nejmana w sztukach Szalone nożyczki Paula Pörtnera jako policjant Michał Tomasiak, Nie teraz kochanie Raya Cooneya i Johna Chapmana jako Pan Lawson oraz Wszystko w rodzinie Raya Cooneya jako Leslie w reżyserii Marcina Sławińskiego. W styczniu 2003 dostał etat i 28 czerwca 2003 oficjalnie zadebiutował podwójną rolą Trufaldina i Arlekina w Słudze dwóch panów Carla Goldoniego w reżyserii Waldemara Matuszewskiego. Występował również w Teatrze Telewizji w przedstawieniach: Pamiętnik z powstania warszawskiego (2004) jako Swen i Tajny agent (2005).

W Teatrze Kwadrat zagrał potem w Oślich latach (2005) Michaela Frayna w reżyserii Marcina Sławińskiego jako William R.Taylor, Perfect Day (2007) Liz Lochhead w reżyserii Andrzeja Rozhina jako Graham Steel Jimmy oraz Przyjaznych duszach (2008).

Fot.: https://www.flickr.com/people/96799800@N07

Dodaj komentarz