Czesław Mozil: wiek, wzrost, waga, kariera

Czesław Mozil to polski piosenkarz, muzyk, autor tekstów i kompozytor. Urodził się 15 kwietnia 1979 roku w Zielonej Górze. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy to wraz z zespołem „Kombajn do zbierania kur po wioskach” wydał swój debiutancki album. W 2011 roku wziął udział w programie „The Voice of Poland”, gdzie został jednym z trenerów i od tamtej pory zyskał dużą popularność w Polsce. Czesław Mozil jest autorem wielu popularnych piosenek, takich jak „Nie chcę być”, „Nim stanie się tak”, „Papieros”, „Maszynka do świerkania” czy „Okrutna zła i podła”. W swojej muzyce łączy różne gatunki muzyczne, takie jak pop, rock, jazz, ska czy muzyka ludowa. Mozil jest także znany z charakterystycznego wizerunku, który składa się m.in. z wąsów, okularów i kolorowych koszul.

Czesław Mozil: wiek

Ile lat ma Czesław Mozil? W 2022 roku skończył 43 lata

Czesław Mozil: wzrost

Ile wzrostu ma Czesław Mozil? 165 cm wzrostu

Czesław Mozil: waga

Ile waży Czesław Mozil? brak informacji

Czesław Mozil: media społecznościowe

Czesław Mozil : instagram.com/czeslaw.mozil.oficjalne/

Czesław Mozil : facebook.com/czeslaw.mozil/

Czesław Mozil: biografia, kariera

Czesław Mozil przyszedł na świat w Zabrzu, gdzie pochodził jego ojciec, natomiast rodzina matki zamieszkiwała na Śląsku. Kiedy miał pięć lat, razem z rodzicami i młodszą siostrą Ireną wyjechali do Danii, gdzie osiedlili się w Taastrup. Mimo emigracji, artysta nie tracił kontaktu z Polską i regularnie przyjeżdżał do kraju oraz dawał koncerty. W wieku 28 lat zdecydował się osiąść na stałe w Polsce, najpierw w Krakowie, a następnie w Warszawie.

Już jako dziecko brał udział w chórze kościelnym w kościele Świętej Anny na wyspie Amager. W wieku 10 lat zaczął uczyć się gry na pianinie, a rok później podjął naukę gry na akordeonie. W okresie dojrzewania grał w zespole Brøndby Harmonika Klub. W czasie nauki w liceum wziął udział w szkolnym przedstawieniu SAG-Show, które organizowane było corocznie. Przed rozpoczęciem kariery muzycznej pracował w różnych zawodach, m.in. jako roznosiciel gazet, bileter w kinie, pedagog w przedszkolu oraz w restauracji McDonald’s. W późniejszym czasie dorabiał m.in. jako pracownik na budowie oraz dozorca na osiedlu. Czesław Mozil był również współwłaścicielem baru Kulkafeen w centrum Kopenhagi.

Artysta ukończył liceum muzyczne Sankt Annæ oraz Królewskie Duńskie Konserwatorium Muzyczne (Det Kongelige Danske Musikkonservatorium).

W 2000 roku założył zespół muzyczny Tesco Value, który wydał dwie płyty: Tesco Value w 2002 roku i Songs for the Gatekeeper w 2004 roku. W 2007 roku wystąpił razem z zespołem Hey podczas koncertu MTV Unplugged. W 2008 roku wydał swój debiutancki album Debiut z zespołem Czesław Śpiewa, który szybko zdobył popularność, osiągając status złotej płyty w ciągu sześciu tygodni od premiery, a platynową po trzech miesiącach. Czesław Mozil także występował na różnych koncertach, między innymi na Listopadowej Nocy Kabaretowej w Łodzi w 2008 roku oraz w trasie koncertowej Trójka Tour w 2009 roku, na której towarzyszyli mu Gaba Kulka i zespół Dick4Dick.

W roku 2012, jako Sztefan Wons, Czesław Mozil nagrywał utwór „Zobacz dziwko co narobiłaś” z zespołem Bracia Figo Fagot. W 2013 roku, na potrzeby reklamy ramówkowej stacji TVN, nagrał utwór „Wszędzie się kręci TVN”, a także nagrał piosenkę „Pieśń o szczęściu” z Melą Koteluk na potrzeby filmu Baczyński. Pierwszy album koncertowy zatytułowany „Grać nie srać” został wydany 9 października. W 6 października 2014 roku ukazał się jego czwarty album studyjny „Księga Emigrantów. Tom I”. W roku 2017 Mozil wydał płytę zatytułowaną „Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori”. 3 sierpnia 2018 roku Mozil zagrał na Pol’And’Rock Festival w Kostrzynie Nad Odrą razem z zespołem Na Górze, a 7 grudnia tego samego roku wydał album świąteczny pt. „Kiedyś to były święta” nagrany wraz z zespołem Grajkowie Przyszłości. W listopadzie 2016 roku Czesław Mozil zagrał na akordeonie w piosence „W domu zabawek” na albumie Eweliny Lisowskiej zatytułowanym „Ponad wszystko”.

W latach 2011-2014 był jednym z jurorów w popularnym programie talent show X Factor, emitowanym na antenie stacji TVN. Czesław Mozil współprowadził również audycję radiową „Zwolnienie z WF-u” na antenie Eska Rock wraz z Kubą Wojewódzkim w latach 2012-2013. W 2015 roku prowadził także program „Bumerang Czesława” na antenie Radia Zet.

W tym samym roku wydał swoją autobiografię pt. „Nie tak łatwo być Czesławem”, którą współtworzył z dziennikarzem Jarosławem Szubrychtem. W 2016 roku zagrał główną rolę w filmie „Szkoła uwodzenia Czesława M.”.

Poza działalnością artystyczną, Czesław Mozil jest współwłaścicielem dwóch restauracji, Pausa Włoska oraz BalBar, mieszczących się na warszawskiej Pradze.

W 17 grudnia 2016 roku poślubił Dorotę Zielińską, z którą współtworzy marki odzieżowe Czesiociuch oraz Cześć i Sława by Mozil. W tym samym roku otrzymał Nagrodę Polonicus za „wyjątkowy wkład w szerzenie kultury polskiej w Europie oraz za radość 'bycia Polakiem'” i został wyróżniony nagrodą „Sojusznika roku” przez Kampanię Przeciw Homofobii.

Dodaj komentarz