Edyta Górniak: wiek, wzrost, waga, kariera

Edyta Górniak – polska wokalistka, aktorka musicalowa i jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zyskała popularność w 1994 roku, reprezentując Polskę w finale Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „To nie ja!”, zajmując drugie miejsce. Od tamtej pory wydała siedem albumów studyjnych, jeden album koncertowy oraz jeden świąteczny, a także zdobyła wiele nagród muzycznych, w tym dwie Fryderyki, Wiktor, Eska Music Award, Platynową Telekamerę i wiele innych.

Edyta Górniak: wiek

Ile lat ma Edyta Górniak? w 2022 roku skończyła 50 lat.

Edyta Górniak: wzrost

Ile ma wzrostu Edyta Górniak? 175cm

Edyta Górniak: waga

Ile waży Edyta Górniak? Brak informacji

Edyta Górniak: media społecznościowe

Edyta Górniak: instagram.com/edyta_gorniak/

Edyta Górniak: facebook.com/profile.php?id=100044137164298&locale=pl_PL

Edyta Górniak: biografia, kariera

Edyta Górniak urodziła się 14 listopada 1972 roku w Ziębicach, pochodzi z rodziny polsko-romskiej. Jej ojciec był gitarzystą w zespole Dona Wasyla, a jej matka była nauczycielką muzyki. Gdy miała dziewięć lat, jej ojciec porzucił rodzinę, a jej matka związała się z innym mężczyzną i urodziła drugą córkę, Małgorzatę. Edyta Górniak doświadczyła traumatycznego dzieciństwa – doświadczyła przemocy fizycznej ze strony ojczyma i często była karcona przez matkę. Gdy była nastolatką, doświadczyła również molestowania seksualnego.

Jednak mimo trudności Edyta Górniak nie poddała się i zaczęła swoją karierę jako wokalistka, debiutując w 1986 roku jako wokalistka założonego przez siebie zespołu System B. W 1990 roku otrzymała wyróżnienie w koncercie „Debiuty” podczas 27. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Następnie rozpoczęła karierę jako aktorka musicalowa, występując w musicalu Metro wystawianym na scenach Teatru Dramatycznego w Warszawie i Studia Buffo, a także na Broadwayu.

Edyta Górniak jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych postaci w historii polskiej sceny muzycznej. Znana jest przede wszystkim z szerokiej skali głosu, niesłychanej wrażliwości artystycznej i charyzmy. Była porównywana z najważniejszymi wokalistkami w historii muzyki, m.in. Whitney Houston, Mariah Carey i Céline Dion.

Poza karierą muzyczną, Edyta Górniak brała udział w wielu projektach telewizyjnych, w tym jako jurorka, trenerka bądź uczestniczka. Zagrała również gościnnie w dwóch serialach telewizyjnych i wzięła udział w dwóch ogólnopolskich kampaniach reklamowych. Po roku studiów, porzuciła naukę i postawiła na karierę muzyczną.

W 1986 roku założyła zespół System B i zadebiutowała jako wokalistka. W 1990 roku otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a po tym sukcesie rozpoczęła karierę aktorską jako aktorka musicalowa. W tym czasie występowała m.in. w musicalu „Metro” na scenach Teatru Dramatycznego w Warszawie i Studia Buffo oraz na Broadwayu.

W 1994 roku reprezentując Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji zajęła drugie miejsce z utworem „To nie ja!”. Od tamtej pory wydała siedem albumów studyjnych i zdobyła wiele nagród muzycznych, m.in. dwie Fryderyki, Wiktora, Eska Music Award, Platynową Telekamerę, Viva Comet Awards, Bursztynowego Słowika i Złotą Karolinkę. Jest także wielokrotnie wyróżniana za sprzedaż swoich płyt, otrzymując poczwórnie platynową, podwójnie platynową, trzy platynowe płyty i trzy złote płyty.

Edyta Górniak jest jedną z najbardziej utalentowanych postaci na polskiej scenie muzycznej i często porównywana jest do najważniejszych wokalistek w historii muzyki, takich jak Whitney Houston, Mariah Carey i Céline Dion. Znana jest przede wszystkim z niesłychanej skali głosu, niesamowitej wrażliwości artystycznej i charyzmy.

Pomimo sukcesów, życie Edyty Górniak nie było łatwe. W dzieciństwie doświadczyła przemocy fizycznej ze strony ojczyma i często była karcona przez matkę. W wieku nastoletnim była także ofiarą molestowania seksualnego. Mimo to, nie poddała się i zdecydowała na karierę muzyczną.

Dziś Edyta Górniak jest uznawana za jedną z największych gwiazd polskiej muzyki. Występuje na największych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, a jej koncerty gromadzą rzesze fanów. Jest także jurorem w różnych programach rozrywkowych oraz wzięła udział w kilku kampaniach reklamowych. Edyta Górniak to ikona polskiej muzyki i inspiracja dla wielu ludzi.

Dodaj komentarz