Dlaczego flagi reklamowe to jeden z najlepszych nośników marketingowych?

Dlaczego flagi reklamowe to jeden z najlepszych nośników marketingowych?

Prowadzenie kampanii reklamowej to konieczność niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę latami, czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z biznesem. Problem skutecznego marketingu nasilony jest w szczególności pośród branż, w których konkurencji nie brakuje. Dotarcie do potencjalnego klienta staje się w tym przypadku priorytetem firmy, dlatego kampania reklamowa musi być nie tylko dobrze przemyślana, ale i naprawdę efektowna. Jednocześnie dobry marketing to marketing nienachalny, budzący przede wszystkim pozytywne skojarzenia. Jak zatem połączyć wszystkie te kryteria? Stawiając na sprawdzony nośnik, jakim są flagi reklamowe!

Flaga reklamowa to oryginalny nośnik reklamowy

Dobra reklama to reklama o nietuzinkowym charakterze, efektownym wyglądzie i jasnym przekazie. Ulotki, billboardy czy wyskakujące na stronach internetowych okienka należą do form marketingu, które konsument nauczył się już zwyczajnie ignorować. Z ich pomocą trudno jest wyróżnić się pośród setek innych, podobnie wyglądających reklam wyrzucanych do kosza lub zamykanych bez zastanowienia. Najoryginalniejsze pozostają zatem trzepoczące na wietrze flagi reklamowe, które spotykamy stosunkowo rzadko, a które jednocześnie nie sposób przeoczyć. 

Flaga reklamowa rzuca się w oczy

Podczas prowadzenia kampanii reklamowych dużą popularnością cieszą się przede wszystkim małe gadżety marketingowe typu długopisy, smycze czy kubki z firmowymi nadrukami. Problemem tego typu nośników jest nie tylko ich niewielki rozmiar, ale również duże ryzyko zagubienia czy zniszczenia. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku reklam umieszczonych na flagach. Ich powierzchnia jest na tyle duża, że z powodzeniem pomieści nie tylko logo i nazwę firmy, ale także kilka haseł reklamowych i wiele innych cennych informacji, które pragniemy przekazać potencjalnemu klientowi. Co więcej, tkanina flag zadrukowywana jest przy pomocy nowoczesnych technologii (na przykład druku sublimacyjnego), które dbają o precyzyjne odwzorowanie kształtów i kolorów, a także bardzo wysoką trwałość gotowego nadruku. W praktyce oznacza to, że flaga reklamowa umieszczona na zewnątrz budynku nie straci swoich barw, nie rozmyje się i nie wyblaknie od słońca przez wiele lat ciągłego użytkowania. 

Flagi reklamowe nie giną w tłumie

Kolejnym atutem flag reklamowych jest fakt, iż poza imponująco dużym rozmiarem mogą one zostać umieszczone dosłownie wszędzie. Wyróżnią się zarówno wewnątrz budynków, jak i na otwartej przestrzeni. Dzięki wysokim masztom nie zasłonią ich ludzie, pojazdy ani budynki. Flagi reklamowe mogą górować nad wszystkimi sąsiadującymi obiektami, a dodatkowo będą zwracały na siebie uwagę poprzez ruch, w który wprawi je powiew wiatru. Szczególnie imponująco zaprezentują się właśnie w trakcie mocniejszych zrywów, gdyż poza efektem wizualnym wyróżnią się także dźwiękami łopotania na wietrze. 

Flaga to praktyczna forma reklamy

Pomimo dużych rozmiarów do atutów flag reklamowych możemy zaliczyć także ich lekkość i mobilność. Nośniki tego typu zamontujemy przed lokalami, na przykład restauracjami, salonami samochodowymi czy hotelami, a także przy namiotach reklamowych podczas festynów, koncertów, meczy i innych imprez masowych. Flaga bez trudu stanie się także reklamą ruchomą, gdyż noszenie jej nawet na plecach nie stanowi żadnego obciążenia. Poza tym, flagi reklamowe są niezwykle łatwe w montażu. W ofercie firmy Grupa LuxPol zamówimy je w najwygodniejszej formie wykończenia – z karabińczykami, z oczkami stalowymi lub z tunelem na poziomą poprzeczkę. 

Flagi reklamowe to nienachalna, atrakcyjna i wyróżniająca się forma reklamy, którą wykorzystamy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Aby cieszyła wysoką jakością nadruku i dużą trwałością warto jednak zamawiać ją wyłącznie u renomowanych producentów.

Dodaj komentarz