Iga Świątek nową ambasadorką marki Infosys

Iga Świątek nową ambasadorką marki Infosys

Spółka Infosys, światowy lider w dziedzinie usług i doradztwa cyfrowego przyszłości, poinformowała dziś o nawiązaniu wieloletniej współpracy z liderką rankingu WTA Igą Świątek. Ta 22-letnia zawodniczka jest już czterokrotną mistrzynią Wielkiego Szlema i jedną z najważniejszych postaci w kobiecych rozgrywkach, utrzymując się na pierwszym miejscu na świecie od 22 kwietnia, czyli przez rekordowe 70 kolejnych tygodni. Zawodniczka rozwijała swoje umiejętności i możliwości w obliczu każdego nowego wyzwania, co zapewniło jej miejsce na szczycie. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne, które chcą podążać swoją drogą, mogą czerpać inspirację z jej systematycznego dążenia do osiągnięcia mistrzostwa.

Infosys od ponad ośmiu lat przyczynia się do zmiany oblicza tenisa, będąc partnerem w zakresie innowacji cyfrowych dla ATP Tour, turnieju Rolanda Garrosa, Australian Open i Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy. Firma przeobraziła środowisko gry w tenisa, wykorzystując zaawansowane technologie cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja (SI), chmura i analiza danych.

Infosys zacieśni swoją współpracę z zespołem Igi Świątek, budując zaawansowaną analitykę danych i pulpit nawigacyjny wideo, wykorzystując sztuczną inteligencję, które wzbogacą jej szkolenie i pomogą dynamicznie rozwijać atuty i dopasowywać strategię poprzez nieustanne uczenie się. Podobną postawę przyjmuje również szereg klientów Infosys, którzy wykorzystują postępy w dziedzinie cyfryzacji – sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe, rozwiązania w chmurze itp. na rzecz przyspieszenia swojej ewolucji i transformacji. Infosys i Iga Świątek będą również współpracować w celu tworzenia programów inspirujących i upodmiotawiających młode kobiety na całym świecie – takich jak tworzenie koncepcji i promowanie programów pomagających kobietom z mniej uprzywilejowanych społeczności w budowaniu kariery w naukach ścisłych, technologii, inżynierii i matematyce (STEM).

Iga Świątek powiedziała: „Współpraca z organizacją taką jak Infosys, wykorzystującą swoją wiedzę technologiczną do zmiany oblicza tenisa dla tak wielu osób, jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Pomimo tego, że tenis i technologia mogą początkowo wydawać się zupełnie odrębnymi dziedzinami, mają ze sobą wiele wspólnego – w tym strategiczne myślenie, uczenie się i rozwijanie w każdej sytuacji, zdolność do doskonalenia gry i dostosowywania się. Poruszyło mnie wszystko, co Infosys osiąga poza boiskiem, oferując kolejne możliwości, które pozwalają ludziom, firmom i społecznościom wkraczać w przyszłość. Wraz z Infosys naszym celem jest również inspirowanie ludzi, zwłaszcza młodych kobiet, do przygotowania się do odgrywania silnych i znaczących ról w świecie, w którym nie można żyć i rozwijać się bez zaawansowanych umiejętności i wiedzy cyfrowej”.

Salil Parekh, dyrektor generalny i zarządzający Infosys, oświadczył: „Z radością witamy nową ambasadorkę marki Infosys – Igę Świątek – polską bohaterkę, która stawiła czoła niesamowitym wyzwaniom, aby stać się najlepszą tenisistką na świecie i inspiracją dla wszystkich, którzy aspirują do tego, aby podążać swoją drogą. Jej nieustanny rozwój jest odzwierciedleniem cyfrowej podróży, którą wielu klientów podjęło we współpracy z nami, aby stać się mistrzami w swoich dziedzinach. Iga jest również znakomitą inspiracją dla kobiet osiągających sukcesy, a wraz z nią Infosys będzie dążyć do motywowania młodych ludzi, zwłaszcza kobiet, do rozwoju kariery w dziedzinie STEM, kluczowej dla naszej przyszłości. Cały zespół Infosys z całego serca życzy Idze wszystkiego najlepszego w przyszłości”.

Źródło: Infosys

Dodaj komentarz