Zaufaj naturalnej medycynie – poznaj sposoby na lifting twarzy

Zaufaj naturalnej medycynie – poznaj sposoby na lifting twarzy

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o zachowaniu młodego wyglądu skóry na jak najdłuższy czas. Jednak wiele z nich preferuje naturalne metody odmładzania wyglądu twarzy. Czy jest możliwe zredukowanie oznak starzenia bez zastosowania zabiegów medycyny estetycznej? Czy masaż liftingujący twarzy jest alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej?

Liftingujący masaż twarzy – alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej 

Coraz więcej osób pragnie ,,starzeć się z godnością” bez zastosowania inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. W związku z tym szukają alternatywy, która mogłaby pomóc im w zachowaniu młodzieńczego wyglądu skóry i redukcji oznak starzenia. Jednym z najczęściej rekomendowanych zabiegów są masaże twarzy. Zabiegi te wpływają pozytywnie na wygląd i kondycję skóry a przy tym są bezpieczne i bezinwazyjne.

Masaż kobido

Jednym z najbardziej popularnych masaży liftingujących twarzy jest masaż kobido. To technika masażu wywodząca się z Japonii, składająca się z kilku etapów. Głównymi wskazaniami do masażu kobido są: utrata jędrności skóry i poprawa owalu twarzy, napięcia mięśniowe głowy, szyi i karku, występowanie zmarszczek na twarzy, obrzęki twarzy i wokół oczu, cienie pod oczami, bruksizn i migrena.. Masaż pobudza mikrokrążenie, redukuje napięcie mięśniowe i dotlenia skórę. Dodatkowo masaże wpływają również kojąco na duszę, wprowadzają ciało w błogi relaks i likwidują towarzyszący stres. 

Innymi masażami poprawiającymi wygląd twarzy są: japoński lifting twarzy, masaż transbukkalny czy masaż mioplastyczny. Warto pamiętać, że aby zabiegi te dały rezultaty ważne jest aby wykonywać je regularnie i w serii. Dla uzyskania najlepszych efektów masaż zalecany jest do wykonania w serii 10 zabiegów co 5-7 dni. Jednak ilość oraz regularność zabiegów dobiera specjalista uwzględniając wskazania i kondycję skóry.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Dodaj komentarz