Jan Frycz: wiek, wzrost, waga, biografia

Jan Frycz urodził się 15 maja 1954 roku, to polski aktor filmowy i teatralny. Był nominowany do sześciu nagród Polskiej Akademii Filmowej, dwukrotnie zdobywając ją za drugoplanowe role w filmach Pornografia i Pręgi.

Jan Frycz: wiek

Ile lat ma Jan Frycz? W 2022 roku skończył 68 lat

Jan Frycz: wzrost

Ile wzrostu ma Jan Frycz? 186 cm wzrostu

Jan Frycz: waga

Ile waży Jan Frycz? brak informacji

Jan Frycz: media społecznościowe

Jan Frycz : instagram.com/frycz_frycz/

Jan Frycz : facebook.com

Jan Frycz: biografia, kariera

Ojciec Frycza był inżynierem górnictwa i nie lubił jego zainteresowania aktorstwem co argumentował, że chłopiec powinien mieć bardziej stabilną pracę. Jan Frycz wbrew woli ojca zajął się aktorstwem i w 1978 roku ukończył PWST w Krakowie. W tym samym roku zadebiutował w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, gdzie występował dalej do 1989roku.

W latach 1982-84 spędził dwa lata pracując w Warszawie w Teatrze Narodowym i Teatrze Polskim, po czym wrócił do Krakowa, gdzie kontynuował pracę w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, a od 1989 do 2006 w Narodowym Teatrze Starym.

Zadebiutował na ekranie w norweskim filmie Dagny w 1976 roku. W drugiej połowie lat 70 i 80 skupiał się głównie na pracy teatralnej, grając tylko kilka, głównie epizodycznych ról. Od 2006 roku jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie.

Frycz jest żonaty z trzecią żoną i ma córkę z pierwszego małżeństwa oraz czworo dzieci z drugiego małżeństwa. Jego córki Gabriela i Olga są aktorkami.

Dodaj komentarz