Magdalena Cielecka: wiek, wzrost, waga, instagram

Magdalena Cielecka urodziła się 20 lutego 1972 roku w Myszkowie, jest polską aktorką filmową i teatralną. Cielecka spędziła dzieciństwo w małej miejscowości Żarki-Letnisko, miejscowość letniskowa w Polsce, położona w województwie śląskim. W 1995 roku ukończyła studia na kierunku aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Wkrótce potem związała się z zespołem Teatru Starego w Krakowie, gdzie pozostała do 2001 roku, kiedy to przeniosła się do Warszawy i dołączyła do zespołu Teatru Rozmaitości.

Magdalena Cielecka: wiek

Ile lat ma Magdalena Cielecka? W 2022 roku skończyła 50 lat.

Magdalena Cielecka: wzrost

Ile ma wzrostu Magdalena Cielecka? 171cm

Magdalena Cielecka: waga

Ile waży Magdalena Cielecka? brak informacji

Magdalena Cielecka: media społecznościowe

Magdalena Cielecka: instagram.com/cielecka_magda.official/

Magdalena Cielecka: facebook.com/profile.php?id=100044594732123

Magdalena Cielecka: biografia, kariera

Magdalena Cielecka pierwszy raz w kinie pojawiła się dość wcześnie, w 1995 roku, w filmie Barbary Sass „Pokuszenie”, początkowo znana była głównie z pracy w teatrze. Kilka lat później zyskała szerokie uznanie jako aktorka, a popularność zdobyła rolami filmowymi, takimi jak Samotność w sieci czy serial Magda M.

Na Międzynarodowym Festiwalu w Edynburgu w 2008 roku zagrała główną rolę w docenionej przez krytyków adaptacji Psychoza Kana wystawiona przez polski zespół teatralny Teatru Rozmaitości.

Magdalena Cielecka ukończyła studia aktorskie w PWST w Krakowie . Dyplom uzyskała w 1996 roku. W latach 1995-2002 była członkiem zespołu Teatru Starego w Krakowie. Od 2001 roku regularnie występuje w produkcjach warszawskiego Teatru Rozmaitości . W 1995 roku zadebiutowała w filmie Pokuszenie w reżyserii Barbary Sass, za który na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki .

W 2016 roku Magdalena Cielecka ponownie zyskała międzynarodowe uznanie filmem „Stany Zjednoczone miłości” Tomasza Wasilewskiego, w którym wcieliła się w główną rolę Izy. Film ten otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale w 2016 roku.

Magdalena Cielecka gra obecnie szereg ról w polskich produkcjach filmowych, głównie jako aktorka teatralna w „Nowym Teatrze” Krzysztofa Warlikowskiego w Warszawie.

Dodaj komentarz