Julia Marcell: wiek, wzrost, waga, kariera

Julia Marcell urodziła się 20 kwietnia 1982 roku w Olsztynie, to polska piosenkarka, autorka tekstów i pianistka. Marcell urodziła się jako Julia Górniewicz. Jej ojciec, Józef Górniewicz, jest polskim pedagogiem i byłym dziekanem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w latach 2008-2012. Piosenki pisała od 14 roku życia, a około 2007 roku nauczyła się grać na pianinie. W 2007 roku wydała swój pierwszy album.

Julia Marcell: wiek

Ile lat ma Julia Marcell? W 2022 roku skończyła 40 lat

Julia Marcell: wzrost

Ile ma wzrostu Julia Marcell? brak informacji

Julia Marcell: waga

Ile waży Julia Marcell? brak informacji

Julia Marcell: media społecznościowe

Julia Marcell: instagram.com/juliamarcellmusic/

Julia Marcell: facebook.com/JuliaMarcellmusic/

Julia Marcell: youtube.com/@JuliaMarcell

Julia Marcell: biografia, kariera

Julia Marcell W październiku 2007 roku, z pomocą fanów z całego świata, pozyskała kwotę 50 000 USD za pośrednictwem serwisu Sellaband na nagranie swojego pierwszego studyjnego albumu. Płyta zatytułowana „It Might Like You” została wydana w Niemczech w 2009 roku i wyprodukowana przez Mosesa Schneidera, który wcześniej pracował z takimi zespołami jak Turbostaat, Beatsteaks, Kreator i Tocotronic.

W 2008 roku Marcell zaśpiewała w duecie z kubańsko-amerykańskim kabaretowym piosenkarzem Voltaire, zatytułowanym „This Sea”. Piosenka pojawia się na jego albumie To the Bottom of the Sea. Na tym samym albumie Voltaire wykonuje cover swojej piosenki „Accordion Player”. Ponownie współpracowała z Voltaire’em w 2014 roku przy jego albumie Raised by Bats , w utworze „The Devil and Mr. Jones”.

3 października 2011 roku wydała drugi album studyjny, zatytułowany June, który przyniósł dużą zmianę stylu i ukazał, jak Marcell bawi się rytmem i rozszerza swoje brzmienie o instrumenty elektroniczne. Pierwszy singiel „ Matrioszka”, został wydany 7 sierpnia 2011 jako zapowiedź nowego repertuaru. Teledysk do „Matrioszki” ukazał się 27 sierpnia 2011 roku. Drugi singiel z czerwca, „CTRL”, ukazał się 30 listopada 2011 roku. Trzeci singiel „I Wanna Get on Fire” ukazał się 20 czerwca 2012 roku wraz z teledyskiem. W 2011 roku Marcell została nagrodzona prestiżowym Paszportem Polityki w kategorii „Muzyka popularna”, a w 2012 roku była nominowana do siedmiu Fryderyków, zdobywając jednego z nich.

W 2013 roku współpracowała z reżyserem teatralnym Krzysztofem Garbaczewskim, dostarczając muzykę do jego adaptacji „Kamienne niebo zamiast gwiazd” Marcina Cecko i „Kronos” Witolda Gombrowicza.

W 2014 roku skomponowała ścieżkę dźwiękową do filmu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć”.

5 stycznia 2016 r. Marcell ogłosiła na swojej oficjalnej stronie na Facebooku, że rozpoczęła pracę nad swoim czwartym albumem Proxy, który ostatecznie ukazał się 11 marca 2016 r. Tego samego dnia wydała promocyjny singiel „Andrew”. Marcell obecnie mieszka w Berlinie.

Dodaj komentarz