Kamil Durczok: wiek, wzrost, waga, instagram

Kamil Sebastian Durczok urodził się 6 marca 1968 roku, zmarł po długiej chorobie 16 listopada 2021 roku. Był polskim dziennikarzem, redaktorem naczelnym i prezenterem wiadomości TVN oraz Fakty TVN.

Kamil Durczok: wiek

Ile lat ma Kamil Durczok? W 2022 roku skończył by 54 lata

Kamil Durczok: wzrost

Ile wzrostu ma Kamil Durczok? brak informacji

Kamil Durczok: waga

Ile waży Kamil Durczok? brak informacji

Kamil Durczok: media społecznościowe

Kamil Durczok : instagram.com/kamildurczok_official/

Kamil Durczok : facebook.com/durczok.kamil/

Kamil Durczok: biografia, kariera

W 1991 Durczok rozpoczął pracę w Radiu Katowice. Wcześniej przez kilka lat współtworzył Studenckie Radio EGIDA na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jako 24-latek został dyrektorem i redaktorem naczelnym należącego do Solidarności katowickiego radia TOP FM.

W 1994 roku rozpoczął współpracę z Telewizją Katowice, gdzie przeprowadzał wywiady z politykami w programie Obserwatorium. W programie Studio Parlamentarne zadebiutował w telewizji ogólnopolskiej. Następnie był prezenterem wiadomości TVP3 Katowice – Aktualności do 2002 roku.

Od 15 marca 2001 do 7 lutego 2006 był prezenterem głównego wydania Wiadomości – programu informacyjnego telewizji publicznej. Przez wiele lat prowadził także wieczory wyborcze w TVP1 .

W okresie od 29 lipca 2003 do 2 września 2005 prezentował Salon polityczny Trójki na zmianę z Jolantą Pieńkowską w Programie 3 Polskiego Radia.

Od 5 września 2005 do 15 czerwca 2007 prezentował Kontrwywiad RMF FM na zmianę z Konradem Piaseckim w radiu RMF FM .

Od 1 maja 2006 był redaktorem naczelnym programu informacyjnego Fakty TVN. Prezentował także Fakty po Faktach w TVN24 od 5 maja 2008 roku.

Na początku kwietnia 2016 roku zarejestrował firmę Coal Minders, która w sierpniu tego samego roku rozpoczęła poszukiwania dziennikarzy. 3 października 2016 roku spółka uruchomiła górnośląski portal informacyjny Silesion.pl. Serwis zniknął z sieci pod koniec kwietnia 2019 r. po informacji o problemach z regulowaniem zobowiązań. Po zamknięciu serwisu zajmował się prowadzeniem szkoleń z zakresu działań na wypadek kryzysu wizerunkowego.

20 października 2016 roku rozpoczął współpracę z Polsat News, gdzie prowadził program Brutalna prawda, Durczok ujawnia, który jesienią 2017 roku zmienił nazwę na Durczokracja. Ostatni program został wyemitowany 14 grudnia 2017 roku.

W kolejnych latach Kamil Durczok był aktywny w mediach społecznościowych, na bieżąco komentując życie polityczne w Polsce oraz angażował się w działania społeczne. Był między innymi wolontariuszem fundacji „Wolne Miejsce”, pomagając co roku w organizacji Wigilii dla potrzebujących. W 2020 brał udział w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Dodaj komentarz