Klamki do drzwi – najmodniejsze propozycje!

Klamki do drzwi – najmodniejsze propozycje!

Czasami małe rzeczy mają duże znaczenie dla funkcjonalności, ale i estetyki wnętrza. Doskonałym tego przykładem są klamki do drzwi. Dziś podpowiemy Wam, jakie modele wybrać. Doradzimy też czy lepiej sprawdzą się te nowoczesne czy raczej w wersji retro. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Klamki do drzwi – przegląd najmodniejszych modeli 

Dobranie odpowiedniej klamki do drzwi wpływa na walory estetyczne całego pomieszczenia czy też domu, ale i jego funkcjonalność. Jak wiadomo, w aranżacji liczy się każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Właśnie niepozorne elementy mogą nadać pomieszczeniu charakteru czy też odmienić je i dodać im więcej stylu. Przede wszystkim klamka powinna pasować do drzwi. Jeżeli np. macie proste, standardowe drzwi, to świetnym wyborem będą nowoczesne klamki do drzwi. Oczywiście możecie również postawić na monochromatyzm, a więc do prostych drzwi dobrać proste klamki. Z kolei do nowoczesnych drzwi świetnie pasują klamki proste oraz geometryczne. Zwróćcie jeszcze uwagę na wystrój całego wnętrza oraz kolor drzwi. Wyobraźcie sobie, że nowoczesne klamki do drzwi, np. z okrągłym szyldem, ale też bardzo smukłe obłędnie będą prezentować się na prostych drzwiach w kolorze antracytu, ale też takich z frezowaniem. Kropką nad „i” będzie też kolorystyka klamki. Wbrew pozorom i tutaj możecie pozwolić sobie na naprawdę ciekawe rozwiązania. Wszystko w dużej mierze zależy od Waszych preferencji. Bardzo modne klamki do drzwi to te w kolorze srebrnym, które notabene są ponadczasowe. Hitem są też klamki w kolorze czarnym, złotym i co ciekawe – niebieskim. Jeżeli chcecie odmienić nudne wnętrze i sprawić, że nabierze ono charakteru, to wybierzcie klamkę z szyldem okrągłym w kolorze antycznego brązu o owalnej strukturze. 

Małe zmiany – duże efekty. Czas na wybór klamek! 

Zacznijmy od parametrów technicznych. Otóż dobre klamki mogą mieć np. wbudowany mechanizm blokowania i być zintegrowane z zamkiem do drzwi wewnętrznych. Można również wybrać klamki typu uchwyty, które także są bardzo modne. Dostępne są również warianty z wewnętrzną blokadą, która pozwoli zachować prywatność, np. w sypialni. Pewne jest to, że klamki powinny mieć trwałe powłoki, a także być łatwe w obsłudze. Zatem pamiętajcie, że trzeba je dobrać także pod kątem wygody użytkowania wszystkich domowników. Zbyt masywne klamki zupełnie nie sprawdzą się, jeżeli macie dzieci w wieku szkolnym. Mogą być one dla nich niewygodne w użytkowaniu. Czas pomyśleć o estetyce. Macie naprawdę duży wybór. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Jeżeli lubicie styl glamour, to wybierzcie klamkę z rozetą okrągłą na wysoki połysk bądź taką w kolorze złota. Ciekawym wyborem są klamki, które posiadają rękojeść zdobioną delikatnym frezowaniem. Łączą w sobie walory estetyczne i praktyczne. jeżeli jesteście miłośnikami klasyki i surowej nowoczesności, np. stylu industrialnego, to doskonałym wyborem będzie klamka z szyldem kwadratowym, np. w kolorze czarnym, która będzie pasować do drewnianych drzwi z widocznymi słojami i sękami. Klamka w kolorze brązowym z porcelaną to naprawdę stylowy model, który prezentuje się niezwykle elegancko. Ma w sobie styl kolonialny oraz nutę stylu angielskiego. Jeżeli chcecie wybrać stylowe modele klamek, to sprawdźcie asortyment jaki posiada sklep z klamkami do drzwi na stronie: https://handles.pl.                 

Dodaj komentarz