Michał Żebrowski: wiek, wzrost, waga, instagram

Michał Jan Żebrowski urodził się 17 czerwca 1972 roku w Warszawie – polski aktor i dyrektor naczelny Teatru w Warszawie.  Michał Żebrowski studiował aktorstwo w PWST w Warszawie, które ukończył w 1995 roku. Pierwsze zaangażowanie zaprowadziło go wówczas do warszawskiego Teatru Powszechnego. Od 1997 roku jest członkiem zespołu Teatru Ateneum. Zadebiutował jako student aktorstwa w 1993 roku u reżysera Feliksa Falka . Przełom nastąpił w 1999 roku. Zagrał wtedy w dwóch najdroższych produkcjach w Polsce i stał się jednym z najpopularniejszych młodych aktorów . Najpierw zagrał Jana Skrzetuskiego w adaptacji Sienkiewiczowskiej powieści Ogniem i mieczem w reżyserii Jerzego Hoffmana. Otrzymał również tytułową rolę w adaptacji filmowej  Pana Tadeusza Adama Mickiewicza w reżyserii Andrzeja Wajdy. Oba filmy były największymi hitami kasowymi w Polsce lat 90.

Michał Żebrowski: wiek

Ile lat ma Michał Żebrowski? W 2022 roku skończył 50 lat

Michał Żebrowski: wzrost

Ile wzrostu ma Michał Żebrowski? 188 cm wzrostu

Michał Żebrowski: waga

Ile waży Michał Żebrowski? brak informacji

Michał Żebrowski: media społecznościowe

Michał Żebrowski : instagram.com/zebrowski.michal

Michał Żebrowski : facebook.com/michalzebrowski

Michał Żebrowski: biografia, kariera

Michał Żebrowski w 2010 roku wraz z Eugeniuszem Korinem założył w Warszawie Teatr 6. piętro, w którym pracuje do dziś jako reżyser i aktor. Za rolę profesora Falkowicza w serialu Na dobre i na złe otrzymał Telekamery w kategorii „Najlepszy aktor” w 2015, 2016 i 2017 roku. Jego płyty …Czyta baśnie Andersena i Zakochany Pan Tadeusz zostały w Polsce uhonorowane platynową płytą.

Michał od dzieciństwa marzył o aktorstwie, uczęszczał na zajęcia w szkolnym kółku recytatorskim, zdobywał nagrody w organizowanych konkursach. Bezpośrednio po ukończeniu Warszawskiego XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reya, w 1991 roku wstąpił na wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (obecnie PWST ) w Warszawie, którą ukończył w 1995 roku. Na trzecim roku studiów po raz pierwszy zagrał w teleplayu Feliksa Falka „ AWOL ” razem z Robertem Gonerą, a także w telewizyjnym thrillerze „Wynajmijmy pokój… ” z Igorem Przegrodzkim i Beatą Szczybakuwną.

W 2004 roku ukazała się seria płyt „Poczytaj mi tato”, na których Michał Żebrowski czyta dzieciom klasykę polskiej poezji. Zagrał w biograficznym dramacie wojennym Romana Polańskiego Pianista. Uznanie krytyków, Złota Kaczka, statuetka Jancza Vodnika na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Fabularnych „Provincialia” we Wrześni, a także kolejna nominacja dla Orła przyniosły mu wizerunek trzydziestoletniego Wojciecha Winklera w dramacie psychologicznym Magdaleny Piekorz „Ciosy”.

W dramacie Andrzeja Severina „Kto nie żył…” wcielił się w postać charyzmatycznego księdza Jana, który stał się nosicielem wirusa AIDS. W 2007 roku zagrał rolę hetmana Kibowskiego w rosyjskim filmie „1612”. W 2008 roku brał udział w kampanii reklamowej Eurobanku, a także kampanii Polsatu „Podaruj dzieciom słońce 2008”.

20 czerwca 2009 w Tatrach, niedaleko domu, ożenił się z Alexandrą Adamchik. 30 marca 2010 roku urodził się ich syn.

W 2011 roku udzielił głosu bohaterowi gry komputerowej Afterfall: InSanity . W tym samym roku zaczął występować w medycznym serialu telewizyjnym „ Na dobre i na złe ” w roli profesora-chirurga Andrzeja Falkowicza, później ten bohater stał się jednym z głównych bohaterów serialu. Za tę rolę Żebrowski otrzymał trzy nagrody Telekamery odpowiednio w 2015, 2016 i 2017 roku.

W 2016 roku zagrał główną negatywną postać w filmie fantasy „Za niebieskimi drzwiami”. W 2019 roku podkładał głos w roli Geralta z Rivii w serialu Netflixa Wiedźmin.

Dodaj komentarz