Natalia Kukulska: wiek, wzrost, waga, instagram

Natalia Maria Kukulska urodziła się 3 marca 1976 roku, to polska piosenkarka wykonująca muzykę pop i R&B, w latach 2010 zwrócona w stronę alternatywnej elektroniki. Uczęszczała do XXI Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, które ukończyła w 1995 roku. Debiutowała jako dziecięca piosenkarka w 1986 roku, a swój pierwszy „dorosły” solowy album wydała w 1996 roku. Do jej najpopularniejszych piosenek należą „Dłoń”, „Piosenka światłoczuła”, „Im więcej ciebie tym mniej”, „W biegu”, „Tyle słońca w całym mieście” i „Wierność jest nudna”. Od 2014 roku sprzedała ponad 1,8 mln płyt.

Natalia Kukulska: wiek

Ile lat ma Natalia Kukulska? W 2022 roku skończyła 46 lat.

Natalia Kukulska: wzrost

Ile ma wzrostu Natalia Kukulska? 167cm

Natalia Kukulska: waga

Ile waży Natalia Kukulska? brak informacji

Natalia Kukulska: media społecznościowe

Natalia Kukulska: instagram.com/natalia.kukulska/

Natalia Kukulska: facebook.com/NataliaKukulska/

Natalia Kukulska: biografia, kariera

Natalia Kukulska urodziła się w Warszawie, jest córką nieżyjącej już piosenkarki Anny Jantar, która była niezwykle popularna w latach 70 jednak u szczytu swojej popularności zginęła w katastrofie lotniczej LOT-u w 1980 roku, oraz nieżyjącego już kompozytora Jarosława Kukulskiego, który pisał także piosenki dla Ireny Jarockiej, Krzysztofa Krawczyka, Eleni i wielu innych. Ma też przyrodniego brata z drugiego małżeństwa ojca, Piotra Kukulskiego.

Profesjonalnie zaczęła śpiewać w 1984 roku. W 1986 roku wydała swój debiutancki album studyjny zatytułowany po prostu „Natalia”. Wydawnictwo muzyczne rozpoczęło promocję jej dwóch singli „Puszek Okruszek” i „Co powie tata”.

W lutym 2000 roku wyszła za mąż za muzyka Michała Dąbrówkę. Spotykali się od 1990 roku. Kukulska i Dąbrówka mieszkają w Komorowie pod Warszawą. Ich pierwsze dziecko, Jan Dąbrówka, urodził się 24 czerwca 2000 roku. Otrzymał on imię po dziadku Michała Dąbrówki. 4 maja 2005 roku urodziła swoje drugie dziecko i pierwszą córkę – Annę Dąbrówkę. Dziewczynka otrzymała imię po matce Natalii.

Babcia Kukulskiej ze strony matki, Halina Szmeterling, zaopiekowała się nią po tragicznej śmierci matki. Pani Szmeterling mieszkała z wnuczką i prawnukami w Komorowie, ale zmarła we wrześniu 2016 roku w wieku 92 lat.

Kukulska znana jest z działalności charytatywnej. Wielokrotnie występowała na finałach WOŚP. W 1997 roku wraz z grupą polskich artystów nagrywa utwór „Moja i Twoja nadzieja”. Dochód z jej sprzedaży przeznaczono na rzecz powodzian.

W 2002 roku bierze udział w akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”, w ramach której czyta synowi bajkę oraz nagrywa piosenkę i wideoklip „Wspomnienia są blisko”. W sierpniu 2005 wraz z innymi artystami nagrywa hymn Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. 20 listopada 2006 rozpoczyna akcję „Konwój Muszkieterów”, w ramach której nagrywa specjalną płytę CD z wersjami life jej przebojów oraz hymnem Fundacji „Możemy nieść pomoc”. Podczas akcji Kukulscy odwiedzili trzy domy dziecka, obdarowując ich podopiecznych upominkami. Dochód ze sprzedaży albumu został przeznaczony na zakup prezentów świątecznych dla dzieci z domów dziecka.

12 kwietnia 2007 została Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF i promowała kampanię Szkoła dla Afryki, mającą na celu zakładanie szkół w Angoli. Od 2012 roku jest aktywną ambasadorką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Dodaj komentarz