Piotr Adamczyk: wiek, wzrost, waga, życiorys

Piotr Adamczyk: wiek, wzrost, waga, życiorys

Piotr Adamczyk urodził się 21 marca 1972 roku, to polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Znany jest z roli pianisty w filmie biograficznym Chopin, Pragnienie miłości (2002), Papieża Jana Pawła II w miniserialu telewizyjnym Karol: Człowiek, który został papieżem (2005) i jego kontynuacji Karol: Papież, Man (2006).

Piotr Adamczyk: wiek

Ile lat ma Piotr Adamczyk? W 2022 roku skończył 51 lat

Piotr Adamczyk: wzrost

Ile wzrostu ma Piotr Adamczyk? 182cm

Piotr Adamczyk: waga

Ile waży Piotr Adamczyk? brak informacji

Piotr Adamczyk: media społecznościowe

Piotr Adamczyk : instagram.com/piotradamczykactor/

Piotr Adamczyk : facebook.com/piotradamczykofficial/

Piotr Adamczyk: biografia, kariera

Adamczyk ukończył XXX Liceum Ogólnokształcące w Warszawie, a następnie studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1997 roku. Na drugim roku studiów wyjechał na stypendium do Londynu do Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej, gdzie zagrał tytułową rolę w sztuce „Hamlet” po angielsku.

Karierę teatralną Adamczyk rozpoczął w 1995 roku w Teatrze Współczesnym w Warszawie, gdzie zagrał w takich sztukach jak „Tango”, „Łgarz” czy „Namiętna Kobieta”. Grał także w Teatrze Polskim w Warszawie, gdzie wystąpił w spektaklu „Don Juan”, oraz w Teatrze Narodowym w Warszawie w przedstawieniu „Władza” Nicka Deara, gdzie zagrał rolę Ludwika XIV. W 1998 roku Adamczyk zagrał w teatrze Sala Uno w Rzymie w sztuce „Emigranci” Sławomira Mrożka.

Adamczyk zaczął swoją karierę filmową w 1991 roku, grając jedną z ról w serialu „Pogranicze w ogniu”. Potem pojawił się w takich produkcjach jak „Cwał”, „Boża podszewka” czy „Sława i chwała”. Jego kariera aktorska nabrała tempa dzięki roli Fryderyka Chopina w filmie „Chopin. Pragnienie miłości” w 2002 roku, gdzie zagrał u boku Danuty Stenki i Zbigniewa Zamachowskiego. Potem pojawił się w wielu produkcjach filmowych, takich jak „Testosteron”, „Nie kłam, kochanie” czy serii filmów „Listy do M.”.

Adamczyk zdobył wiele nagród za swoje osiągnięcia w teatrze, filmie i telewizji. Trzykrotnie otrzymał nagrodę Telekamera w kategorii aktor za role w serialach „Pensjonat pod Różą”, „Czas honoru” i „Przepis na życie”. W 2014 roku został odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki.

Poza aktorstwem Adamczyk jest także restauratorem. Wraz z przyjaciółmi, Mariuszem Diakowskim i Dariuszem Zarembą, występował także w serialach „Na dobre i na złe” (2003-2004) oraz „Czas honoru” (2008-2013), gdzie wcielał się odpowiednio w postacie Jerzego Kozerskiego i majora „Rudego” Zbigniewa Staszewskiego.

Poza karierą aktorską, Piotr Adamczyk jest także przedsiębiorcą. W 2009 roku razem z Mariuszem Diakowskim i Dariuszem Zarembą założył restaurację „Stary Dom” w Warszawie.

Adamczyk jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Zdobył trzy nagrody Telekamery w kategorii aktor za role w serialach „Pensjonat pod Różą”, „Czas honoru” i „Przepis na życie”. W 2014 roku został odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Piotr Adamczyk to jedna z najbardziej znanych i utalentowanych postaci polskiego kina i teatru. Jego wszechstronność aktorska oraz zmysł artystyczny przyciągają widzów zarówno na scenie, jak i przed ekranem.

Fot.: https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Starscream

Dodaj komentarz