Sebastian Croft: wiek, wzrost, waga, biografia

Sebastian Croft urodził się 16 grudnia 2001 roku. Zaczął brać lekcje aktorstwa w Abingdon-on-Thames, oddziale Stagecoach, gdy miał 7 lat oraz w MX Masterclass Michaela Xaviera, którego Croft jest teraz gwiazdą. Uczęszczał do Dragon School i St Edward’s School w Oksfordzie zdobywając egzaminy GCSE. Ukończył Levels A z języka angielskiego, filozofii i filmu.

Sebastian Croft: wiek

Ile lat ma Sebastian Croft? W 2022 roku skończył 21 lat

Sebastian Croft: wzrost

Ile wzrostu ma Sebastian Croft? 173 cm wzrostu

Sebastian Croft: waga

Ile waży Sebastian Croft? 66kg

Sebastian Croft: media społecznościowe

Sebastian Croft : instagram.com/sebastiancroft/

Sebastian Croft : facebook.com/SebastianCroft/

Sebastian Croft: biografia, kariera

Sebastian Theodore Kemble Croft to brytyjski aktor. Karierę rozpoczął jako aktor dziecięcy na scenie, zanim zadebiutował w telewizji jako Młody Ned Stark w Game of Thrones – Gra o tron (2016). Zdobył nominację do nagrody BAFTA dla dzieci za rolę Attiego w Horrible Histories: The Movie (Straszne Historie) – Rotten Romans. Głos Crofta obejmuje film Where Is Anne Frank – Gdzie jest Anne Frank (2021) oraz „Ice”, część produkcji Netflixa, „Love, Death & Robots – Miłość, śmierć i roboty „. W 2022 roku zagrał Bena Hope’a w serialu Netflixa „Heartstopper”.

Croft po raz pierwszy wystąpił na scenie Sama Mendesa w 2010 roku w produkcji Oliver! (Teatr Royal Drury Lane). W 2011 roku został obsadzony jako Gavroche w Les Misérables. Croft został później osobiście poproszony przez producenta Camerona Mackintosha, aby wrócił do Olivera! tym razem grając tytułową rolę w brytyjskiej firmie koncertowej przez osiemnaście miesięcy. W 2013 roku Croft zagrał Tommy’ego w Royal Shakespeare Company produkcji Matyldy. Jego ostatnim występem muzycznym jako nieletniego była tytułowa rola w światowej premierze produkcji The Secret Diary of Adrian Mole – Sekretny dziennik Adriana Mole’a. Do wybitnych warsztatów teatru muzycznego należą: Nie umiem śpiewać, Sekretny pamiętnik Adriana Mole’a, Bumblescratch, Danny Hero i Dziedzictwo Braille’a. Wybitne jednodniowe koncerty i występy to: Rags: The Musical oraz Koncert Charytatywny z Emeli Sande i Laurą Wright. W czerwcu 2016 Croft pojawił się w prezentacji Bumblescratch Live na West Endzie na Trafalgar Square.

W 2016 roku Croft został obsadzony w roli księcia Artura w produkcji Sir Trevora Nunna, za który Croft otrzymał wysokie pochwały od prasy krajowej.

W 2016 roku Croft pojawił się w serialach i Fox Houdini ITV and Doyle oraz w Sky Atlantic i Showtime serialach Penny Dreadful. Croft zyskał na znaczeniu, wcielając się w rolę młodego Eddarda Starka w szóstym sezonie serialu HBO Gra o tron.

Croft zadebiutował w filmie fabularnym w 2017 roku jako młody David Logan w The Hippopotamus – Hipopotam. Wystąpił w filmach Music, War and Love i Horrible Histories: The Movie – Rotten Romans z 2019 roku odpowiednio jako młody Robert Pulaski i Atti, z których ten ostatni przyniósł mu nominację do nagrody BAFTA dla dzieci w kategorii Young Performer.

Croft udzielił głosu Peterowi van Daanowi w animowanym filmie fantasy Where Is Anne Frank – Gdzie jest Anne Frank?, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2021 roku. Użyczył swojego głosu w drugiej części Netflixowej animowanej antologii Love, Death & Robots w nagrodzonym nagrodą Creative Arts Emmy odcinku „Ice”.

W kwietniu 2021 roku ogłoszono, że Croft zagra Bena Hope’a w Netflixowym serialu Heartstopper z 2022 roku, adaptacji komiksu internetowego i powieści pod tym samym tytułem autorstwa Alice Oseman. W tym samym roku był częścią obsady horroru fantasy Dampyr, który ukazał się we Włoszech 28 października 2022 r.

Croft jest dyslektykiem. Z okazji Miesiąca LGBT w 2022 roku Croft napisał na Twitterze, że „zaprojektował koszulkę z dwoma całującymi się dinozaurami gejów, przypominając wszystkim, że Queer zawsze tu był”, wszystkie pieniądze z tej sprzedaży miały trafić do Choose Love i Rainbow Railroad – dwóch organizacji charytatywnych pomagających środowiskom LGBT.

Dodaj komentarz