Sprzedaż mieszkań w Łodzi – gdzie szukać nieruchomości dla siebie?

Sprzedaż mieszkań w Łodzi – gdzie szukać nieruchomości dla siebie?

Łódź to miasto, które od pewnego czasu zyskuje na popularności zarówno wśród turystów, jak i osób chcących przenieść się tu na stałe. Z jednej strony jest to wynik ciągłej rewitalizacji zabytków, ulepszania infrastruktury i organizacji ciekawych wydarzeń kulturalnych, z drugiej rozwoju biznesu oraz dostępu do licznych uczelni wyższych. Część przyjezdnych szuka mieszkań do wynajęcia, a części zależy na zakupie nieruchomości w dobrej lokalizacji. Tylko co w tym wypadku oznacza „dobra lokalizacja”?

Zlokalizowane w centralnej części kraju czwarte miasto w Polsce pod względem liczby ludności i pod względem powierzchni. Znaczący ośrodek akademicki, kulturalny oraz przemysłowy. Centrum włókiennicze i filmowe. Taka jest właśnie Łódź – miejscowość coraz bardziej doceniana przez turystów i nie tylko.

Łódź do 1993 roku była oficjalnie podzielona na pięć dzielnic: Śródmieście, Polesie, Bałuty, Widzew i Górna. Po tym czasie miasto stało się jednolitą gminą miejską, ale w świadomości mieszkańców dawna klasyfikacja nadal obowiązuje.

Śródmieście – serce miasta

Najmniejszą i najbardziej znaną dzielnicą jest Śródmieście, czyli niewielki obszar, który obejmuje m.in. ulicę Piotrkowską, liczne lokale gastronomiczne, sklepy znanych marek i obiekty kulturalne. Ta strefa jest doskonale skomunikowana ze wszystkimi innymi częściami miasta, ale trudno tu znaleźć mieszkania w stanie deweloperskim, a te z drugiej ręki są naprawdę bardzo drogie. Gdzie zatem warto szukać nieco tańszej, ale nadal dobrze zlokalizowanej nieruchomości?

Bałuty – zielone okolice

Dużą popularnością cieszą się Bałuty znane przede wszystkim z Manufaktury, największego centrum handlowego w mieście i Lasu Łagiewnickiego, czyli zielonych płuc Łodzi. Bez problemu można tu znaleźć zarówno mieszkanie z garażem z pierwszej ręki, jak i te wykończone z rynku wtórnego. Bloki z wielkiej płyty mieszają się z inwestycjami deweloperskimi i zabudową jednorodzinną.

Widzew – odradzająca się dzielnica

Sprzedaż mieszkań w Łodzi nie ogranicza się jednak tylko do tych dwóch dzielnic. Ciekawe nieruchomości da się kupić lub wynająć również w pozostałych częściach miasta. Wielu nabywców coraz częściej docenia także Widzew, który przechodzi intensywną gentryfikację, to znaczy proces zmiany charakteru tej przestrzeni miejskiej. Apartamentowce w Łodzi powstają m.in. na granicy Widzewa i Śródmieścia – w części doskonale skomunikowanej z innymi dzielnicami, blisko atrakcji miejskich oraz kompleksów biurowych. Mieszkania na sprzedaż nowe w Łodzi w tej okolicy znaleźć np. tu: https://www.nadjasieniem.pl

Polesie – ogród botaniczny i Atlas Arena

Warto wspomnieć także o Polesiu. Mimo tego że to niewielka dzielnica – druga po Śródmieściu – na jej terenie znajdują się nie tylko liczne zabytki i parki, Miejski Ogród Zoologiczny oraz Łódzki Ogród Botaniczny, lecz także Atlas Arena, czyli hala sportowo-widowiskowa mogąca pomieścić ponad 10 tys. widzów i drugi co do wielkości dworzec kolejowy Łódź Kaliska. W ofercie nieruchomości znajdziemy przede wszystkim bloki z wielkiej płyty i szeregowe osiedla domków jednorodzinnych.

Dodaj komentarz