Zioła wspomagające walkę z nadciśnieniem tętniczym

Zioła wspomagające walkę z nadciśnieniem tętniczym

Nadciśnienie tętnicze jest problematycznym schorzeniem, które ma znaczący wpływ na komfort oraz jakość życia. Do jego unormowania konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza oraz zażywanie niezbędnych leków. Czy można wspomóc leczenie naturalnymi sposobami? Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jakie zioła mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia!

 1. Czy zioła są w stanie skutecznie obniżyć ciśnienie?
 2. Jakie zioła są najlepszym wyborem przy nadciśnieniu tętniczym?
 3. Jak zażywać zioła w przypadku problemów z nadciśnieniem?
 4. Czy lepiej wybierać pojedyncze zioła, czy mieszanki?
 5. Czy zioła mają wpływ na działanie leków?
 6. Czym kierować się podczas kupowania ziół na nadciśnienie tętnicze? 

Ziołolecznictwo jest znaną od setek lat dziedziną leczenia. Dobierając odpowiednie składniki pochodzące z natury, można skutecznie i bezpiecznie dbać o zdrowie. Zarówno stale i prewencyjnie, jak i leczniczo. W przypadku nadciśnienia tętniczego dostępne są zarówno preparaty o ziołowym składzie, jak i bezpośrednio parzone napary ziołowe. 

Czy zioła są w stanie skutecznie obniżyć ciśnienie?

Zioła są w stanie efektywnie oraz skutecznie wpłynąć na poziom ciśnienia. Warto mieć na uwadze parametry, jakie organizm musi osiągnąć, aby uznać występowanie nadciśnienia tętniczego. W tym przypadku jest mowa o ciśnieniu skurczowym na poziomie co najmniej 140 oraz rozkurczowym wyższym niż 90. 

Odpowiednio dobrane zioła lub preparaty ziołowe mogą doprowadzić do unormowania ciśnienia do poziomu niezagrażającego zdrowiu.To doskonały sposób radzenia sobie zarówno ze sporadycznymi, jak i regularnymi wyskokami ciśnienia. Warto mieć jednak na uwadze, że zioła ingerują w organizm, a tym samym także w działanie wielu leków konwencjonalnych. Warto każdorazowo przedyskutować z lekarzem specjalistą interakcję między zalecanym lekiem, a konkretnymi ziołami. 

Jakie zioła są najlepszym wyborem przy nadciśnieniu tętniczym?

W przypadku nadciśnienia tętniczego zaleca się stosowanie takich ziół jak:

 • rumianek 
 • dzika róża
 • korzeń mniszka
 • melisa 
 • skrzyp polny

Najlepiej sprawdzają się zioła mające udowodnione działanie rozkurczające, uspokajające, poprawiające ukrwienie, elastyczność naczyń krwionośnych czy zmniejszające cholesterol i poziom cukru we krwi. Dobierając konkretne zioła do indywidualnych potrzeb, warto dokładnie zagłębić się w ich działanie, dzięki czemu możliwe będzie skuteczne skomponowanie mieszanki. 

Jak zażywać zioła w przypadku problemów z nadciśnieniem?

Dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze zaleca się stosowanie ziół w formie świeżo parzonych naparów lub tabletek mających w składzie wyłącznie kluczowe zioła. Świetnie sprawdzają się także ziołowe nalewki oraz soki z owoców i jagód mających działania uspokajające oraz redukujące ciśnienie. 

Czy lepiej wybierać pojedyncze zioła, czy mieszanki?

W przypadku ziołolecznictwa stosowanego w problemie z nadciśnieniem można wybierać zarówno pojedyncze zioła, jak i gotowe lub przygotowane samodzielnie mieszanki. Należy mieć tylko na uwadze zależności, jakie mogą pojawiać się podczas krzyżowania niektórych składników. 

Czy zioła mają wpływ na działanie leków?

Wszystkie preparaty ziołowe, zarówno te pochodzące z apteki, jak i przygotowywane lub parzone samodzielnie mogą wpływać na przyswajalność lub działanie leków. Z tego względu warto skonsultować się z lekarzem. 

Czym kierować się podczas kupowania ziół na nadciśnienie tętnicze?

Zioła na nadciśnienie tętnicze powinny pochodzić wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. 

Jeśli jesteś zainteresowany zarezerwowaniem środków aptecznych, zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://apteline.pl/encyklopedia-ziol/

Dodaj komentarz