Ta mascara utrzymuje się cały dzień!

Ta mascara utrzymuje się cały dzień!

Każda z nas marzy o perfekcyjnym makijażu, którego zwieńczeniem będą gęste, sięgające do nieba rzęsy, przyciągające spojrzenia innych. Głębokie spojrzenie, pięknie podkreślone rzęsy muszą jednak znieść bardzo dużo – oko jest bardzo wrażliwym narządem, powieka porusza rzęsami kilkanaście razy na minutę – mascara musi zatem być niezwykle wytrzymała. Sprawdź, jaki produkt zapewni ci boskie spojrzenie przez cały dzień!

Cechy trwałej mascary – na co zwrócić uwagę?

Idealny produkt do stylizacji rzęs powinien gwarantować nie tylko spektakularny, ale przede wszystkim – trwały efekt. Aby taki mógł zostać osiągnięty, produkt powinien:

  • posiadać odpowiedni skład – od jakości oraz doboru składników użytych do wytworzenia mieszanki, zależeć bowiem będą nie tylko właściwości tuszu, ale również jej trwałość,
  • być odpornym na oddziaływanie czynników zewnętrznych – jak oddziaływanie czynników atmosferycznych, łez, dotykania i pocierania powiek,
  • być pełnowartościowy. 

Mascara wytrzymała – postaw na dobry skład

Mascara, która ma zapewnić Ci idealny makijaż przez cały dzień i utrzymać się na rzęsach przez cały wieczór, powinna cechować się wysokiej jakości składem. Dzięki odpowiednio dobranej kompozycji składników i zastosowaniu nowoczesnych technologii, możliwe jest utrzymanie świetnego efektu, bez rozmazywania, odbarwień lub obsypywania się produktu. W składzie trwałego produktu powinny znaleźć się zatem:

  • woski – pochodzenia naturalnego, jak wosk Carnabua czy wosk pszczeli, które – oprócz efektu pogrubienia rzęs – sprawiają, że mascara trwale przylega do rzęs,
  • silikony – zapewniające szybką i łatwą aplikację produktu, 
  • utwardzacze – jak celuloza czy guma arabska, które odpowiadają za utwardzenie mascary i jednocześnie dbają o uzyskanie efektu pogrubienia, wydłużenia i podkręcenia. 

Taka kombinacja składników powoduje, że mascara zapewnia długotrwałe podkreślenie rzęs, bez konieczności dokonywania poprawek przez cały dzień 

Mascara wodoodporna – remedium na wszystko?

Jeśli szukasz produktu do zadań specjalnych, mascara wodoodporna jest produktem dedykowanym Twoim potrzebom. Dzięki specjalnie dobranym składnikom, przede wszystkim oparciu – w przeciwieństwie do produktów zmywalnych – o sylikon, roztwory żywicy , polimery, woski i oleje mineralne – ich struktura nie ulega naruszeniu pod wpływem wody. Mascara wodoodporna – jak wysokiej jakości mascara MACStack Waterproof Mascara czy tusz tworzący spektakularny efekt 3D -In Extreme Dimension Waterproof – od MAC Cosmetics – nie stracą zatem swoich właściwości pod wpływem łez, podczas pobytu na basenie czy kąpieli w morzu. Nie straszne jej będą również długie tańce czy wysiłek fizyczny. Sprawdzi się idealnie podczas ulewnych dni. Dodatkowymi atutami, jakimi dysponuje mascara wodoodporna są również niezwykła łatwość aplikacji produktu oraz szybkie jej schnięcie. 

Trwałość mascary – tylko produkt pełnowartościowy

Tak jak każdy kosmetyk, również mascara cechuje się określonym terminem ważności. Jedynie produkt, który znajduje się w swoim terminie przydatności do użycia, będzie gwarantował właściwości, jakie zostały określone przez producenta mascary. Należy zatem dbać, by używany przez nas tusz był ważny. Informacje o terminie przydatności kosmetyku zawierane są na jego opakowaniu – zazwyczaj w formie określonej daty lub – jak w przypadku tuszu do rzęs – czasu od otwarcia. Mascara jest bowiem produktem, który traci swoje właściwości pod wpływem wtłaczanego do opakowania powietrza. Produkt staje się wówczas suchy, z czasem zaczyna wydzielać nieprzyjemny, ostry zapach. Mascara powinna być używana maksymalnie 4 miesiące od otwarcia, według niektórych specjalistów – okres ten powinien być o połowę krótszy. 

Jakość produktu ma znaczenie

Na trwałość tuszu do rzęs wpływa wiele czynników. Niezwykle ważne jest, by wszystkie elementy procesu produkcyjnego oraz transportu przebiegały zgodnie z wytycznymi i na jak najwyższym poziomie. Jedynie połączenie wysokiej jakości składników, odpowiednie ich skomponowanie i umieszczenie w trwałych, hermetycznie zamkniętych opakowaniach jest gwarancją, że mascara zachowa swoje właściwości aż do momentu jego otwarcia przez Klienta. 

Mascara to kosmetyk, który musi gwarantować niezwykłą trwałość – aby nie przysporzyć nam przykrych, nieoczekiwanych makijażowych niespodzianek, jak ciemne smugi pod oczami czy wykruszony tusz na powiekach. Niewątpliwie warto zatem zadbać, by mascara, jakiej używamy, była wysokiej jakości. 

Dodaj komentarz