Jak upiększyć ciało na lato?

Jak upiększyć ciało na lato?

Kto z nas nie marzy o idealnej sylwetce, gładkiej i jędrnej skórze ciała pozbawionej wszelkich niedoskonałości? Pragnienie idealnego ciała wzrasta co roku przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym, kiedy to częściej i chętniej wystawiamy ciało na pokaz. Jak upiększyć ciało na lato? Jakie zabiegi są polecane do modelowania sylwetki?

Przygotowanie ciała do lata

W pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe, uprawianie sportu i picie dużej ilości wody. Dzięki tym prostym krokom wprowadzonym w życie w szybkim czasie pozbędziemy się nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu również wodnego, poprawiny jakość skóry i zadbamy o cały organizm i jego kondycję. Jeśli jednak mamy do czynienia z uporczywą tkanką tłuszczową nagromadzoną miejscowo, cellulitem, dużą wiotkością skóry, wystąpieniem rozstępów warto wprowadzić zabiegi usprawniające proces upiększania ciała.

Zabiegi modelujące ciało

Do najskuteczniejszych zabiegów modelujących sylwetkę, wyszczuplających, rozbijających miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową, redukującą cellulit, wiotkość skóry należą:

Icoone, drenaż limfatyczny, bańka chińska – zabiegi oparte na masażu próżniowym mające za zadanie usprawnianie przepływu krwi i limfy, redukujące zastoje wodne, obrzęki i cellulit także wodny. Dodatkowo poprzez intensywny masaż dochodzi do rozbijania miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale również poprawy jędrności skóry.

Lipoliza iniekcyjna, karboksyterapia, fala uderzeniowa – zabiegi mające na celu rozbicie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W efekcie dochodzi do zmniejszenia obwodu w poszczególnych partiach ciała. Karboksyterapia doskonale sprawdza się również w redukcji wiotkości skóry oraz rozstępów.

Zabiegi redukujące owłosienie

Owłosienie lub nadmierne owłosienie to również niedoskonałości, z którymi borykają się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Najskuteczniejszym zabiegiem redukującym owłosienie na stałe jest depilacja laserowa. Warto już jesienią zacząć serię zabiegową, aby latem cieszyć się gładkim ciałem. W przypadku depilacji laserowej wymagana jest seria zabiegów, natomiast pierwsze efekty: mniejsza ilość włosów i wolniejszy wzrost widać już po pierwszym zabiegu.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy przedyskutować to z odpowiednim fachowcem.

Dodaj komentarz